Liga prvaka: Zvezda poražena, ali u igri za evropsko proljeće

Zvezdi za evropsko proljeće treba pobjeda protiv PSG-a na svom terenu (EPA)

Crvena zvezda je u petom kolu Lige prvaka poražena u Napoliju rezultatom 1:3, čime je izgubila sve šanse da na proljeće igra u nastavku Lige prvaka.

No, ima šansu da pobjedom u posljednjem kolu, zbog komplicirane situacije na ljestvici, igra utješnu Ligu Europe.

Napoli je pobijedio golovima Hamšika (11. minuta) i Mertensa (33. i 52. minuta), dok je jedini gol za beogradski klub u 57. minuti postigao Ben.

Pobjeda protiv PSG-a za prolaz

U drugom susretu iste skupine, PSG je na svom terenu pobijedio Liverpool 2:1. Golove za pariški klub dali su Bernat i Neymar, a za goste je s bijele točke bio precizan Milner.

U posljednjem kolu u Beogradu igraju Zvezda i PSG, a u Liverpoolu domaća ekipa i Napoli.

Trenutačno je, kolo prije kraja, Napoli prvi s devet bodova, drugi je PSG s osam, Liverpool ima šest, a Zvezda četiri boda.

Za prolaz u Ligu Europe, Zvezdi je potrebna pobjeda protiv PSG-a i poraz Liverpoola na svom terenu.

Još pet putnika za osminu finala

U ostalim utakmicama postignuti su ovi rezultati:

Skupina A: Atletico Madrid – Monaco 2:0, Borussia Dortmund – Club Brugges 0:0 (Atletico Madrid 12, Borussia Dortmund 10, Brugge 5, Monaco 1)

Skupina B: PSV Eindhoven – Barcelona 1:2, Tottenham – Inter Milano (Barcelona 13, Inter Milano 7, Tottenham 7, PSV Eindhoven 1)

Skupina C: PSG – Liverpool 2:1, Napoli – Crvena zvezda 3:1 (Napoli 9, PSG 8, Liverpool 6, Crvena zvezda 4)

Skupina D: Lokomotiva Moskva – Galatasaray 2:0, Porto – Schalke 3:1 (Porto 13, Schalke 8, Galatasaray 4, Lokomotiva 3).

Kolo prije kraja, plasman u osminu finala izborili su Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Barcelona, Porto i Schalke. Prethodne večeri u osminu finala su se plasirali: Bayern, Ajax, Manchester City, Real, Roma, Juventus i Manchester United.

Izvor: Al Jazeera