Liga prvaka: Tottenham u polufinalu nakon drame u Manchesteru

Dvostruki strijelac za Tottenham bio je Son (lijevo) (AP)

Nogometaši engleskih klubova Liverpoola i Tottenhama kompletirali su polufinalne parove Lige evropskih prvaka nakon revanš utakmica četvrtfinala u srijedu navečer, u kojima su eliminirali Porto i Manchester City.

Tako će se za finale “Redsi” boriti protiv Barcelone, dok će drugog finalistu odlučiti dvomeč između Tottenhama i Ajaxa.

Tottenham je iz prvog meča imao prednost od 1:0, da bi u prvih 20-tak minuta viđena prava golijada na stadionu Cityja.

Domaćin je poveo već u 4. minuti preko Sterlinga, da bi Son preokrenuo sa dva gola u 7. i 10. minuti.

Minut kasnije bilo je 2:2, pogotkom Bernarda Silva, da bi potom “Građani” poveli sa 3:2 – strijelac je ponovo bio Sterling.

Mreže su potom mirovale sve do 59. minute, kada je Aguero povisio prednost domaćeg Cityja na 4:2 i taj je rezultat vodio ekipu iz Manchestera u polufinale.

S time se nije slagao Tottenhamov rezervista Llorente, koji je u 73. pogodio mrežu domaćina za 4:3.

Činilo se kako je grešku gostiju u trećoj minuti iskoristio Sterling za svoj hat-trick i vodstvo Cityja od 5:3, ali je sudija uz pomoć VAR-a poništio ovaj pogodak.

Hladan tuš u 26. minuti

“Redsi” su u Portugal došli s prednošću od 2:0, koju su domaći silovito pokušavali dostići, ali je u 26. minuti uslijedio hladan tuš za Porto.

Liverpool je poveo pogotkom Manea, a asistirao mu je Salah, i tada je bilo jasno kako u polufinale ide tim sa Anfielda.

Egipćanin je 39 minuta kasnije povisio na 2:0, dok je asistenciju upisao Alexander-Arnold.

U 69. minuti poraz domaćina ublažio je Militao, kada je smanjio na 2:1, da bi na 3:1 povisio Firminho u 77. minuti.

To gostima nije bilo dovoljno, pa je van Dijk u 84. pogodio za prednost Liverpoola od 4:1.