Liga prvaka: Real uvjerljiv na Anfieldu

Dvostruki strijelac u dresu Reala protiv Liverpoola bio je francuski internacionalac Benzema u 30. i 41. minuti (Reuters)

Nogometaši madridskog Reala i Borussije Dortmund večeras su kao gosti lako osvojili bodove u utakmicama trećeg kola Lige evropskih prvaka.

„Kraljevi“ iz glavnog grada Španije, koji su branioci titule najboljeg u ovom takmičenju, u derbiju grupe B slavili su protiv engleskog Liverpoola na Anfieldu rezultatom 3:0, a dvostruki strijelac bio je francuski internacionalac Benzema u 30. i 41. minuti. U listu strijelaca upisao se i Portugalac Ronaldo u 39. minuti.

Njemački predstavnik Borussia iz Dortmunda u Istanbulu je također bez problema trijumfovala protiv Galatasaraya sa 4:0 u okviru grupe D. Dvostruki strijelac bio je Aubameyang (6, 18), dok su po jedan pogodak postigli Reus (41) i Ramos (83).

Veliki preokret napravio je Arsenal u Briselu, gdje je u samoj završnici za dva minuta poraz pretvorio u pobjedu nad domaćim Anderlechtom (2:1). Domaći su vodili od 71. godine kada je gol postigao Najar, da bi Gibbs u 89. i Podolski u 90. minuti donijeli tri boda „Topnicima“ iz Engleske.

Rezultati utakmica trećeg kola Lige prvaka:

GRUPA A

Rezultati: Atletico Madrid – Malmo 5:0 (Koke 48, Mandžukić 61, Griezmann 63, Godin 87, Cerci 90+3), Olympiakos – Juventus 1:0 (Kasami 31)

Poredak: Atletico Madrid 6, Olympiakos 6, Juventus 3, Malmo 3.

GRUPA B

Rezultati: Ludogorec – Basel 1:0 (Minev 90+2), Liverpool – Real Madrid 0:3 (Ronaldo 39, Benzema 30, 41).

Poredak: Real Madrid 9, Ludogorets 3, Liverpool 3, Basel 3.

GRUPA C

Rezultati: Bayer – Zenit 2:0 (Donati 58, Papadopoulos 63), Monaco – Benfica 0:0.

Poredak: Bayer 6, Monaco 5, Zenit 4, Benfica 1.

GRUPA D

Rezultati: Anderlecht – Arsenal 1:2 (Najar 71 – Gibbs 89, Podolski 90), Galatasaray – Borussia Dortmund 0:4 (Aubameyang 6, 18, Reus 41, Ramos 83).

Poredak: Borussia Dortmund 9, Arsenal 6, Anderlecht 1, Galatasaray 1.