Liga prvaka: Prolaz Bayerna i Barcelone

Mandžukić je u 64. minuti zatresao mrežu Juventusa (Reuters)

Barcelona je u uzvratnom susretu četvrtfinala Lige prvaka još jednom remizirala sa Paris Saint-Germainom, te se zbog postignuta dva gola na gostujućem terenu, plasirala u polufinale ovog prestižnog takmičenja.

Utakmica je završila rezultatom 1:1, a strijelci su bili Pastore (50) i Pedro (71).

Iako je na poluvremenu prvog susreta, utakmicu zbog povrede morao napustiti napadač katalonske ekipe, Lionel Messi, a njegov nastup u revašu upitan, Argentinac je u 62. minuti ipak istrčao na teren.

„Messi je najbolji igrač na svijetu, ali ukoliko ne bude spreman neće igrati“, poručio je u srijedu Vilanova, dodavši da Argentinac neće igrati bez prijeke potrebe.

Dominacija Bavaraca

Njemački Bayern Munich, nakon velikih 2:0 iz prvog susreta četvrtfinala protiv talijanskog prvaka Juventusa, nije dozvolio mnogo iznenađenja na Juventus Areni.

Slavili su ponovo Bavarci identičnim rezultatom, a strijelci su bili hrvatski internacionalac Mario Mandžukić (64) i Claudio Pizzaro (90).

Bayern Munich i i Barcelona su se tako pridružili Borussiji Dortmund i Real Madridu u polufinalu Lige prvaka.

Žrijeb parova će biti održan 12. aprila u Nyonu.