Liga prvaka: Porto preko Rome u grupnu fazu

Portugalci su u glavnom gradu Italije poveli već u osmoj minuti golom Monteira (EPA)

Nogometaši Porta (Portugal), Monaca (Francuska), Ludogoretsa (Bugarska), Legije (Poljska) i Celtica (Škotska) izborili su u utorak navečer plasman u grupnu fazu Lige evropskih prvaka.

U derbiju večeri, portugalski Porto u Rimu je savladao domaću Romu s uvjerljivih 3:0, a domaćin je meč okončao sa dva igrača manje.

Zbog oštrih startova, crvene kartone dobili su De Rossi u 39. i Emerson u 50. minuti.

Monteiro je već u osmoj minuti doveo goste u prednost, na 2:0 povisio je Layun u 73. minuti, da bi dvije minute kasnije rezultat glasio 3:0 – strijelac je bio Corona.

Eliminirani timovi takmičenje nastavljaju u grupnoj fazi Lige Evrope.