Liga prvaka: Liverpool odbranu naslova počeo porazom u Napulju

LIverpool je u prvoj utakmici grupne faze pretrpio poraz (Reuters)

Večerašnjim utakmicama u 1. kolu u grupama E, F, G i H počela je nova sezona u Ligi prvaka u fudbalu.

Aktuelni evropski prvak Liverpool porazom je krenuo u odbranu naslova.

Engleski klub je na gostovanju Napoliju poražen 0:2, a strijelci su bili Dries Martens u 81. minuti iz jedanaesterca i Fernando Llorente u drugoj minuti sudijske nadoknade.

U drugoj utakmici koja je izazivala pažnju, Borusija Dortmund i Barcelona odigrali su bez golova.

U srijedu navečer na teren izlaze dva tima s Balkana – zagrebački Dinamo će dočekati italijansku Atalantu, dok Crvena zvezda gostuje Bayernu.

Zvezda gostuje Bayernu

Rezultati:

Grupa E: Napoli – Liverpool 2:0, Salzburg – Genk 6:2, Grupa F: Inter – Slavia 1:1, Borussia Dortmund – Barcelona 0:0, Grupa G: Lyon – Zenit 1:1, Benfica – Leipzig 1:2, Grupa H: Chelsea – Valencija 0:1, Ajax – Lille 3:0.

U srijedu igraju: Grupa A: Club Brugge – Galatasaray (18:55), Paris St. Germain – Real Madrid (21), Grupa B: Olympiacos – Tottenham (18:55), Bayern – Crvena zvezda (21), Grupa C: Dinamo Zagreb – Atalanta (21), Šahtar – Manchester City (21), Grupa D: Bayer Leverkusen – Lokomotiv (21), Atletico – Juventus (21).

Izvor: Al Jazeera