Liga prvaka: Dinamo neriješeno, Zvezda teško poražena

Nogometaši zagrebačkog Dinama odigrali su 2:2 na gostovanju u Harkovu protiv Šahtara u trećem kolu skupine C Lige prvaka, dok je Crvena zvezda u skupini B teško poražena (0:5) na gostovanju kod Tottenhama u Londonu.

Po dva gola za londonski klub dali su Harry Kane i Son Heung-Min, a jedan gol postigao je Erik Lamela.

Pogotke su za Dinamo dali su Dani Olmo (25) i Mislav Oršić (60, jedanaesterac), dok su za Šahtar pogodili Jevhen Konopljanka (16) i Brazilac Dodo (75).

Ukrajinski prvak je poveo u 16. minuti golom Konopljanke, a izjednačio je u 25. minuti Olmo, nakon asistencije Mislava Oršića.

Pet minuta nakon što se krenulo sa centra u drugom poluvremenu, Oršić je zatresao vratnicu.

Deset 10 minuta kasnije napadač Dinama ipak je pogodio iz kaznenog udarca za vodstvo Zagrepčana.

‘Modri’ dva puta pogodili stativu

Udarac s bijele točke skrivio je vratar domaćih Andrij Pjatov, nakon što je hrvačkim zahvatom srušio Marija Gavranovića.

U 75. minuti, nakon proigravanja Patricka, igrač s klupe Dodo prevario je cijelu obranu Dinama i pogodio za izjednačenje.

Dinamo je mogao do pobjede u 90. minuti, no Olmo nakon protunapada pogađa vratnicu.

U narednom kolu, 6. studenoga Dinamo igra ponovno sa Šahtarom, ali na svom terenu, dok Zvezda dočekuje Tottenham.