Liga prvaka: Dinamo i Zvezda prošli u posljednje pretkolo

Ben je prvo postigao gol za beogradski tim, a potom i asistirao za pobjedu (EPA)

Nogometaši beogradske Crvene zvezde i zagrebačkog Dinama plasirali su se u posljednje, četvrto pretkolo Lige prvaka.

Zvezda je protiv Spartaka u Trnavi slavila 2:1 nakon produžetaka, a Dinamo je i u uzvratnom susretu trećeg pretkola bio bolji od Astane.

Nakon neriješenih 1:1 u prvom susretu u Beogradu, Zvezda je igrala 1:1 i nakon 90 minuta u Slovačkoj.

Poveli su domaćini golom Mareka Bakosa u šestoj minuti, ali je Zvezda izjednačila čim su njezini igrači krenuli sa centra. Gol za beogradski tim postigao je Ben.

To je bio rezultat i nakon 90 minuta, pa se pristupilo produžecima.

Zvezda je povela 2:1 golom Nemanje Radonjića u 98. minuti, a to je bio konačni rezultat.

Slovački prvak imao je priliku izjednačiti u 121. minuti iz jedanaesterca, ali je Boris Godal pogodio gredu.

Dinamo rutinski

Dinamo je na svom terenu svladao kazahstansku Astanu rezultatom 1:0 što mu je, uz uspjeh od 2:0 iz prve utakmice, donijelo ukupnu pobjedu od 3:0.

Strijelac jedinog gola bio je Mario Gavranović u 74. minuti.

Hrvatski je prvak, pred 12.000 gledatelja, rutinski sačuvao prednost ostvarenu prije tjedan dana u glavnom gradu Kazahstana.

Iako nije pokazivao preveliku ambiciju u napadačkoj fazi igre, Dinamo je u potpunosti kontrolirao događanja na terenu te gosti iz Astane nisu pronalazili način kako ozbiljnije zaprijetiti golu Dinama.

Shkendija ispala

Dinamo će u četvrtom pretkolu igrati protiv švicarskog prvaka Young Boysa. Prva utakmica igrat će se 22. kolovoza u Bernu, dok je uzvrat 28. kolovoza u Zagrebu.

Makedonski prvak Shkendija izgubio je 0:1 od austrijskog Salzburga. Jedini gol postigao je Takumi Minamino u sudačkoj nadoknadi.

U prvoj utakmici, austrijska ekipa slavila je s uvjerljivih 3:0.

Upravo će, u narednom kolu, Salzburg biti protivnik beogradske Crvene zvezde.

I ako u dvomeču protiv Young Boysa, odnosno Salzburga nogometaši Dinama i Zvezde izgube, za utjehu im ostaje jesen u Ligi Europe.