Liga prvaka: Crvena zvezda u trećem pretkolu

Slavlje Jovančića nakon gola za 1:1 i plasmana u nastavak takmičenja (EPA)

Nogometaši beogradske Crvene zvezde, iako su pretrpjeli poraz večeras na gostovanju kod finskog HJK u Helsinkiju (1:2), plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu evropskih prvaka.

Nakon trijumfa u Beogradu od 2:0, tim Vladana Milojevića je gubio od 46. minuta golom Sebastiana Dahlstroma, Dušan Jovančić je u 56. minuti izjednačio i riješio pitanje prolaza, dok je Riku Riski u samom finišu donio pirovu pobjedu domaćinu.

Beograđani su, teže nego što se očekivalo, preskočili drugu od četiri prepreke ka elitnom takmičenju i osigurala duele trećeg pretkola gdje će igrati protiv danskog Copenhagena.

U trećem pretkolu je i prvak Slovenije koji je sa ukupnih 4:4 izbacio švedski AIK.

U Sloveniji je prvi meč završen 2:1 u korist domaćina, a večeras je taj rezultat bio i u Štokholmu pa su igrani produžeci. Na kraju su Šveđani slavili sa 3:2, ali je Maribor prošao dalje zbog više golova u gostima.

Kada je riječ o regionalnim predstavnicima, oni su jučer imali promjenjiv uspjeh. Crnogorska Sutjeska je izgubila na gostovanju kod kiparskog APOEL-a 0:3 i sa ukupnih 0:4 ispala iz ovog takmičenja.

U treće pretkolo plasirao se zagrebački Dinamo koji je u glavnom gradu Hrvatske nadigrao gruzijski Saburtalo 3:0, a u prvom meču bilo je 2:0 za hrvatskog prvaka.

Rezultati drugog pretkola

Večeras

HJK Helsinki (Finska) – Crvena zvezda (Srbija) 2:1 (prvi meč 0:2, dalje ide Crvena zvezda)

AIK (Švedska) – Maribor (Slovenija) 3:2 (1:2, Maribor)

Qarabag (Azerbejdžan) – Dundalk (Irska) 3:0 (1:1, Qarabag)

Rosenborg (Norveška) – BATE Borisov (Bjelorusija) 2:0 (1:2, Rosenborg)

Copenhagen (Danska) – TNS (Vels) 1:0 (2:0, Copenhagen).