Liga nacija: Srbija savladala Crnu Goru, na pragu višeg ranga

Srbija je u ranijoj fazi takmičenja slavila u Podgorici sa 2:0 (EPA)

Nogometna reprezentacija Srbije pobijedila je danas u Beogradu Crnu Goru sa 2:1 (2:0), u utakmici 5. kola Grupe 4 Lige C Lige nacija, i sve je bliže osvajanju prvog mjesta i plasmanu u viši rang.

Golove za Srbiju postigli su Adem Ljajić u 30. i Aleksandar Mitrović u 32. minuti, dok je strijelac za Crnu Goru bio Stefan Mugoša u 70. minuti.

Pored toga, Mitrović je u 38. minutu promašio penal kada je “panenka” stilom prebacio gol.

Crnogorci su mogli i do izjednačenja u finišu, ali tada se istakao Predrag Rajković odličnim intervencijama.

Također je poništen je gol Mugoše zbog ofsajda, u prilično spornoj situaciji.

U drugom meču grupe od 20.45 sastaju se Rumunija i Litvanija.

Srbija u utorak dočekuje Litvaniju, a Crna Gora Rumuniju.

Visoka pobjeda Kosova

Kosovo je u gostujućoj utakmici 3. grupe Lige D savladalo Maltu rezultatom 5:0 i učvrstilo lidersku poziciju u grupi.

Gosti su do pobjede došli golovima Vedata Muriqija u 15. minuti, Benjamina Kolollija u 70, Donisa Avdijaja u 78. i 80, te Milota Rashice u 86. minuti.

U drugom meču grupe Azerbejdžan je savladao Farske otoke rezultatom 2:0.

O putniku u viši rang će odlučivati posljednje kolo 20. novembra, kada Kosovo dočekuje Azerbejdžan.