Liga Evrope: Sarajevo protiv BATE Borisova ili Rosenborga
Poznati su mogući parovi trećeg pretkola Lige Evrope nakon današnjeg žrijeba u sjedištu Evropske nogometne asocijacije (UEFA) u Nyonu.
Ukoliko izgubi u trećem pretkolu Lige evropskih prvaka od kiparskog APOEL-a, crnogorska Sutjeska u trećem pretkolu Lige Evrope igrat će protiv boljeg iz dvomeča HB Torshawn (Farski otoci) – Linfield (Sjeverna Irska).
Hrvatski Dinamo iz Zagreba, u slučaju eliminacije iz Lige prvaka od gruzijskog Saburtala, u trećem pretkolu Lige Evrope igrat će protiv pobjednika para Ararat-Armenia (Armenija) – Lincoln Red Imps (Gibraltar).
Pred beogradskom Crvenom zvezdom je dvomeč sa finskim HJK iz Helsinkija (Liga prvaka), a u slučaju da Beograđani budu eliminirani, njihov naredni protivnik u Ligi Evrope bit će bolji iz dvije utakmice poljskog predstavnika Piast Gliwice i latvijske Rige.
Bosanskohercegovački prvak Sarajevo imat će težak zadatak jer će igrati ili protiv bjeloruskog BATE Borisova ili norveškog Rosenborga.
U trećem pretkolu se može naći i makedonska Shkendija, ali u slučaju da stepenicu ranije eliminira Dudelange iz Luksemburga. Naredni protivnik timu iz Sjeverne Makedonije može biti poraženi iz dvomeča Lige prvaka Celtic (Škotska) – Nomme Kalju (Estonija).
Drugo pretkolo Lige Evrope igra i kosovski tim Feronikeli, a za rivala ima slovačkog Slovana iz Bratislave. Bolji iz ovog para u trećem pretkolu igrat će protiv poraženog iz para Lige prvaka Dundalk (Irska) – Qarabag (Azerbejdžan)
Utakmice trećeg pretkola na programu su 8. i 15. avgusta.
Parovi trećeg pretkola
Sutjeska (Crna Gora) ili APOEL (Kipar) – HB Torshavn (Farski otoci) ili Linfield (Sjeverna Irska).
CFR Cluj (Rumunija) ili Maccabi Tel-Aviv (Izrael) – SP Tre Penne (San Marino) ili Suduva (Litvanija).
Ararat-Armenia (Armenija) ili Lincoln Red Imps (Gibraltar) – Saburtalo (Gruzija) ili Dinamo Zagreb (Hrvatska).
Piast Gliwice (Poljska) ili Riga (Latvija) – Crvena zvezda (Srbija) ili HJK Helsinki (Finska).
Valur Reykjavik (Island) ili Ludogorets (Bugarska) – The New Saints (Vels) / Copenhagen (Danska).
Sarajevo (BIH) – BATE Borisov (Bjelorusija) ili Rosenborg (Norveška)
Shkendija (Sjeverna Makedonija) ili Dudelange (Luksemburg) – Celtic (Škotska) ili Nomme Kalju (Estonija).
FC Santa Coloma (Andora) ili Astana (Kazahstan) – Ferencvaros (Mađarska) ili Valletta (Malta).
Partizani (Albanija) ili Sheriff Tiraspol (Moldavija) – Maribor (Slovenija) ili AIK (Švedska).
Slovan Bratislava (Slovačka) ili Feronikeli (Kosovo) – Dundalk (Irska) ili Qarabag (Azerbejdžan).
Norrkoping (Švedska) ili Liepaja (Litvanija) – Hapoel Beer-Sheva (Izrael) ili Kairat Almaty (Kazahstan).
Torino (Italija) ili Debrecen (Mađarska) – Šahtjor Soligorsk (Bjelorusija) ili Esbjerg (Danska).
Royal Antwerp (Belgija) – Viktoria Plzen (Češka) ili Olympiacos (Grčka).
Austria Beč (Austrija) – Shamrock Rovers (Irska) ili Apollon Limassol (Kipar).
Feyenoord (Holandija) – Gabala (Azerbejdžan) ili Dinamo Tbilisi (Gruzija).
Lechia Gdansk (Poljska) ili Brondby (Danska) – Braga (Portugal).
Molde (Norveška) ili Čukarički (Srbija) – Aris (Grčka) ili AEL Limassol (Kipar).
Lokomotiv Plovdiv 1926 (Bugarska) ili Spartak Trnava (Slovačka) – Strasbourg (Francuska) ili Maccabi Haifa (Izrael).
Thun (Švicarska) – Spartak Moskva (Rusija).
Alashkert (Armenija) ili FCSB (Rumunija) – Mlada Boleslav (Češka) ili Ordabasy (Kazahstan).
Pyunik (Armenija) ili Jablonec (Češka) – Wolverhampton Wanderers (Engleska) ili Crusaders (Sjeverna Irska).
Midtjylland (Danska) – Rangers (Škotska) ili Progres Niederkorn (Luksemburg).
Mariupol (Ukrajina) – AZ Alkmaar (Holandija) ili Hacken (Švedska).
AEK Larnaca (Kipar) ili Levski Sofia (Bugarska) – Gent (Belgija) ili Viitorul (Rumunija).
Legia Varšava (Poljska) ili KuPS (Finska) – Dunajska Streda (Slovačka) ili Atromitos (Grčka).
Haugesund (Norveška) ili Sturm Graz (Austrija) – PSV (Holandija) ili Basel (Švicarska).
Rijeka (Hrvatska) – Chikhura Sachkhere (Gruzija) ili Aberdeen (Škotska).
Ventspils (Latvija) ili Gzira United (Malta) – Jeunesse Esch (Luksemburg) ili Vitoria SC (Portugal).
Fehervar (Mađarska) ili Vaduz (Lihtenštajn) – Flora Talin (Estonija) ili Eintracht Frankfurt (Njemačka).
Connah's Quay Nomads (Vels) ili Partizan (Srbija) – Malatyaspor (Turska) ili Olimpija Ljubljana (Slovenija).
Domžale (Slovenija) ili Malmo (Švedska) – Utrecht (Holandija) ili Zrinjski (BIH).
CSKA Sofia (Bugarska) ili Osijek (Hrvatska) – Budućnost Podgorica (Crna Gora) / Zorya Luhansk (Ukrajina).
Arsenal Tula (Rusija) ili Neftci (Azerbejdžan) – Bnei Yehuda Tel-Aviv (Izrael).
Luzern (Švicarska) ili KI (Farski otoci) – Espanyol (Španija) ili Stjarnan (Island).
Sparta Prag (Češka) – Trabzonspor (Turska).
Budapest Honved (Mađarska) ili Universitatea Craiova (Rumunija) – AEK (Grčka).
Izvor: Agencije