Liga Evrope: Pobjede Želje, Lokomotive, Mladosti, Vojvodine i Čukaričkog

Zagrebačka Lokomotiva je zabilježila pobjedu od 2:1 nad grčkim PAOK-om (EPA)

U četvrtak navečer su odigrane prve utakmice drugog pretkola Lige Evrope, a ekipe iz regije su postigle dobre rezultate.

Regionalni program otvario je makedonski Rabotnički, koji je u gostima u Latviji kod Jelgave poražen sa 0:1, golom u finišu utakmice.

Strijelac za domaćine bio je Glebs Kluskins u 87. minuti.

U komšijskom, slovensko-hrvatskom derbiju Koper je kao domaćin pobijedio splitski Hajduk sa 3:2.

Strijelci za slovenski klub bili su Denis Halilović u 7. i Amar Rahmanović u 17. i 40. minuti, a za Hajduk Goran Milović u 29. i Zoran Nizić u 89. minuti.

U sudaru predstavnika Albanije i Crne Gore, podgorička Mladost je gost savlada Kukesi u Tirani sa 1:0, a strijelac pobjedonosnog gola bio je Miloš Lakić u 52. minuti.

Željezničar slavio u Budimpešti

Zagrebačka Lokomotiva je kao domaćin sa 2:1 savlada grčki PAOK-u, jedan od zvučnijih klubova u ovoj etapi najmasovnijeg evropskog takmičenja.

Strijelci za Zagrepčane bili su Marko Kolar u 30. i Franko Andrijašević u 45. minuti, a za PAOK je gol postigao Robert Mak u 90. minuti.

Beogradski Čukarički je kao domaćin pobijedio azerbejdžansku Gabalu, a strijelac jedinog gola bio je Nikola Stojiljković iz penala u 53. minuti.

I drugi predstavnik Srbije, novosadska Vojvodina, slavio je pobjedu, i to protiv latvijskog Spartaksu sa 3:0.

Strijelci su bili Aleksandar Stanisavljević u 6, Milan Mrdaković u 16. i Romans Mickvics (autogol) u 88. minuti.

Sarajevski Željezničar je na teškom gostovanju kod mađarskog Ferencvarosa zabilježio izuzetno važnu pobjedu od 1:0, a strijelac pobjedonosnog gola bio je Dženis Beganović u 90. minutu.

Nogometaši Rijeke su na Kantridi poraženi od škotskog Aberdeena sa 0:3, a strijelci su bili Andrew Considine u 38, Peter Pawlett u 52. i Kenny McLean u 75. minuti.

Revanš susreti su na programu za sedam dana.