Liga Evrope: Partizan, Borac i Zrinjski prošli u narednu rundu

Utakmicu Borac - Sutjeska odlučio je gol Stojana Vranješa (Anadolija)

Fudbaleri Borca u Banja Luci su u četvrtak savladali ekipu Sutjeske sa 1:0 (1:0) i izborili prolazak u narednu rundu kvalifikacija za grupnu fazu Lige Evrope.

U četvrtak je na rasporedu ukupno 45 utakmica prvog kola kvalifikacija za grupnu fazu Lige Evrope, a neizvjestan meč viđen je na Gradskom stadionu u Banjoj Luci, prenosi Anadolija.

Obje ekipe su u meč ušle opreznom igrom, a domaćin je poveo u 35. minuti golom Stojana Vranješa.

U ostatku meča također je viđena velika borba, ali nije bilo promjene rezultata.

Odgođen meč Maccabi – Željezničar

Dalje je prošao i drugi bh. predstavnik Zrinjski, koji je u Mostaru pobijedio luksemburški Differdange 3:0 (Bilbija 38., Filipović 40. i Ivančić 80.).

Partizan je do pobjede nad RFS-om iz Latvije došao pogotkom iz penala, koji je u 52. minuti realizovao Bibras Natcho.

Uspješan je bio i TSC iz Bačke Topole, koji je Moldaviji savladao Petrokub sa 2:0 (Tomanović 16. i Lukić 55. iz penala).

Crnogorska Iskra je poražena od bugarskog Lokomotiva 0:1,

Susreti Kalju – Mura i Maccabi Haifa – Željezničar odgođeni su zbog sigurnosnih razloga, uslijed potvrđenih slučajeva zaraze koronavirusom među igračima.