Liga Evrope: Dva gola Sadiqa za prvu pobjedu Partizana

Umar Sadiq bio je dvostruki strijelac za Partizan u Kazahstanu (Reuters)

Fudbaleri Partizana pobijedili su večeras u gostima kazahstansku Astanu sa 2:1, u drugom kolu grupne faze Lige Evrope, javlja Tanjug.

Beogradski tim poveo je u 29. minuti golom Umara Sadiqa, koji se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru domaće ekipe.

Isti igrač povećao je prednost Partizana u 73. minutu, kada je nakon asistencije Bibrasa Natha sa ivice šesnaesterca poslao neodbranjiv šut za Nenada Erića, golmana Astane.

Propušteno nekoliko prilika

Tri minuta kasnije, napadač Partizana zatresao je mrežu i treći put, ali gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Imali su izabranici Save Miloševića nekoliko prilika za pogodak, ali u 85. minutu nisu uspjeli da sačuvaj svoj gol i da zaustave Runara Sigurjonssona, koji je smanjio na 1:2, što je bio i konačan rezultat.

Fudbaleri Partizana nakon dva kola u Ligi Evrope imaju četiri osvojena boda.