Liga Evrope: Arsenal na korak od finala

Lacazette (sa loptom): Dvostruki strijelac za 'Topnike' (EPA)

Nogometaši engleskog Arsenala večeras su napravili veliki korak ka finalu Lige Evrope pobijedivši špansku Valenciju na svom terenu sa 3:1.

„Šišmiši“ iz Španije su već u 11. minuti poveli sa 1:0 preko Diakhabyja, da bi malo kasnije na scenu stupio Lacazette koji je sa dva gola u 18. i 26. minuti prekokrenuo tok meča u korist domaćih „Topnika“.

Drugo poluvrijeme utakmice u Londonu bilo je u znaku odbrane gostiju kojoj je rezultat od 2:1 bio veoma dobar pred revanš za sedam dana na Mestalli. No, sa time se nije složio Aubameyang koji je u prvoj minuti nadoknade povisio prednost Arsenala za konačnih 3:1.

Gol Jovića

U drugoj večerašnjoj utakmici, njemački Eintracht je ugostio engleski Chelsea u Frankfurtu, a ovaj meč je odigran bez pobjednika 1:1.

Domaćin je poveo sa 1:0 u 23. minuti preko Jovića, da bi pred kraj prvog dijela gol za poravnanje postigao Pedro.

Revanš utakmice u Valenciji i Londonu na programu su za sedam dana.

Izvor: Al Jazeera