Lewisu Hamiltonu druga titula u Formuli 1

Od 148 utrka u kojima je startao, Hamilton je ostvario 33 pobjede (EPA)

Britanski vozač Lewis Hamilton u bolidu Mercedesa novi je svjetski prvak u Formuli 1 nakon što je pobijedio u posljednjoj utrci sezone u Abu Dhabiju.

Hamilton (29) je do drugoga naslova svjetskog prvaka i čak 11. pobjede u ukupno 19 utrka ove sezone stigao na uvjerljiv način jer je njegov jedini konkurent za naslov i momčadski kolega Nijemac Nico Rosberg utrku završio tek na 14. poziciji zbog problema s motorom.

Prije posljednje utrke Hamilton je imao 17 bodova više od Rosberga, koji je bio najbrži na kvalifikacijama.

U Abu Dhabiju je drugo mjesto osvojio Brazilac Felipe Massa, a treće Finac Valtteri Bottas, obojica u Williamsu.

Schumacher sa sedam titula – nedostižan

Od 148 utrka u kojima je startao, Hamilton je ostvario 33 pobjede, 38 puta imao prvu startnu poziciju te se 70 puta popeo na pobjedničko postolje.

Prvi naslov Britanac je osvojio prije šest godina kada je vozio za McLaren, a drugom titulom postao je 16. vozač u povijesti Formule 1 s najmanje dvije titule svjetskog prvaka.

Rekorder je i dalje Nijemac Michael Schumacher sa sedam titula, a slijede ga Argentinac Juan Manuel Fangio sa pet titula te Francuz Alain Prost i njemački vozač Sebastian Vettel s po četiri osvojene titule.