LE:Rijeka slavila, porazi Dinama i Partizana

Trostruki strijelac za Rijeku protiv Holanđana bio je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić (Getty Images)

Nogometaši Rijeke zabilježili su prvu pobjedu u ovoj sezoni Lige Evrope. Tim Matjaža Keka na svom terenu sa 3:1 savladao je holandski Feyenoord, a trostruki strijelac bio je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić.

On je gostujućeg golmana savladao u 63. minuti, da bi holandski predstavnik tri minute kasnije poravnao preko Jensa Toornstre. Već u 71. minuti Kramarić je povisio na 2:1, a konačnih 3:1 isti nogometaš postavio je u 76. minuti iz penala.

Za razliku od Riječana, Dinamo Zagreb i beogradski Partizan pretrpjeli su teške poraze.

Tim iz glavnog grada Hrvatske gostovao je u Salzburgu gdje je domaći Red Bull slavio sa 4:2. Trostruki strijelac za austrijskog predstavnika bio je Brazilac Alan (14., 45., 52.), a mrežu gostiju iz Hrvatske zatresao je i Ramalho u 49. minuti.

Gosti iz Zagreba su uspjeli do kraja smanjiti prednost Red Bulla, a strijelci su bili Ademi u 82. i Henriquez u 89. minuti.

Odigravanje ovog duela bilo je upitno jer je ovaj dio Austrije pogodilo jako nevrijeme i teren je bio natopljen vodom. Ipak, na kraju je odlučeno da će se meč ipak igrati.

„Crno-beli“ su u Beogradu dočekali turski Besiktas koji je slavio sa 4:0. Golove za tim iz Istanbula postigli su Kavlak (18), Ba (45), Ozyakup (52) i Tore (54).

Navijači gostujuće ekipe napravili su nekoliko incidentata pa je beogradska žandarmerija morala intervernirati.

Oni su polupali nekoliko autobusa gradskog prijevoza kojima su iz hotela Jugoslavija transportirani na stadion, a prije toga su u hotelu napravili bakljadu.