Oglasi

LE: Dinamo i Rijeka doznali rivale u grupama

U žrijebu su se našli i kiparski APOEL i norveški Tromso koji su dobili mjesta nakon što su izbačeni Fenerbahce i Besiktas.
APOEL je u doigravanju za plasman u nastavak takmičenja izgubio od belgijskom Zulte Waregema ukupnim rezultatom od 2:3EPA

Dva hrvatska predstavnika u Ligi Evrope, zagrebački Dinamo i Rijeka, u petak su saznali imena rivala u grupnoj fazi takmičenja nakon žrijeba održanog u Monacu.

Zagrepčani, ekipa koja je eliminirana u posljednjoj fazi kvalifikacija za Ligu evropskih prvaka, dobili su grupu B, gdje će snage odmjeriti sa holandskim PSV Eindhovenom, ukrajinskim timom Chornomorets Odesa, te sa bugarskim Ludogoretsom.

Riječani, koji su noć ranije eliminirali njemački Stuttgart i izborili nastavak takmičenja, nalaze se u grupi I zajedno sa francuskim Lyonom, španskim Real Betisom, te portugalskom Vitorrijom Guimaraes.

Kiparski nogometni klub APOEL igrat će ove sezone u grupnoj fazi Lige Evrope umjesto turskog Fenerbahcea, odlučeno je žrijebom u petak ujutro u sjedištu Evropske nogometne asocijacije (UEFA) koje se nalazi u švicarskom Nyonu.

Turski velikan je izbačen na dvije godine iz evropskih takmičenja zbog namještanja utakmica u domaćoj ligi.

Evropska kuća nogometa je odlučila da umjesto Turaka u grupnu fazu Lige Evrope uđe jedan od timova koji je poražen u baražu za to takmičenje u četvrtak navečer, a odluka je donijeta žrijebom.

APOEL je u doigravanju za plasman u nastavak takmičenja izgubio od belgijskom Zulte Waregema ukupnim rezultatom od 2:3.

Uprava Fenera, koga je iz Lige prvaka eliminirao engleski Arsenal sa ukupnih 5:0, saopćio je kako će se žaliti Švicarskom federalnom sudu.

Potvrđena suspenzija

Iz Lige Evrope izbačen je još jedan turski klub, Besiktas, nakon što je Sud za arbitražu u sportu (CAS) potvrdio jednogodišnju suspenziju tima iz Istanbula koju je izrekla UEFA, saopćeno je u petak.

Odluka je uslijedila dva dana nakon što je sud sa sjedištem u švicarskoj Lozani odbacio sličnu žalbu Fenerbahcea.

Besiktas je u doigravanju u četvrtak savladao Tromso i eliminirao norvešku ekipu ukupnim rezultatom 3:2, ali su Skandinavci vraćeni u takmičenje odlukom UEFA-inog Odbora za hitne poslove nakon saopćenja iz CAS-a.

Grupa A: Valencia (Španija), Swansea (Engleska), Kuban (Rusija), St Gallen (Švicarska),

Grupa B: PSV (Holandija), Dinamo Zagreb (Hrvatska), Chornomorets Odesa (Ukrajina), Ludogorets (Bugarska),

Grupa C: Standard Liege (Belgija), Salzburg (Austrija), Elfsburg (Švedska), Esbjerg (Danska),

Grupa D: Rubin (Rusija), Wigan (Engleska), Maribor (Slovenija), Zulte Waregem (Belgija),

Grupa E: Fiorentina (Italija), Dnipro (Ukrajina), Pacos Ferreira (Portugal), Pandurii (Rumunija),

Grupa F: Bordeaux (Francuska), APOEL (Kipar), Eintracht Frankfurt (Njemačka), Maccabi Tel Aviv (Izrael)

Grupa G: Dinamo Kijev (Ukrajina), Genk (Belgija), Rapid Beč (Austrija), Thun (Švicarska),

Grupa H: Sevilla (Španija), Freiburg (Njemačka), Estoril (Portugal), Slovan Liberec (Češka),

Grupa I: Lyon (Francuska), Real Betis (Španija), Vitorria Guimaraes (Portugal), Rijeka (Hrvatska),

Grupa J: Lazio (Italija), Trabzonspor (Turska), Legia (Poljska), Apollon (Kipar),

Grupa K: Tottenham (Engleska), Anži (Rusija), Šerif (Moldavija), Tromso (Norveška),

Grupa L: AZ Alkmaar (Holandija), PAOK (Grčka), Maccabi Haifa (Izrael), Šakter (Kazahstan).

Izvor: Agencije

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.