Kvalifikacije za SP: Srbija i Hrvatska zakomplikovale put u Rusiju

Nogometne reprezentacije Srbije i Hrvatske večeras su dodatno zakomplikovale svoj put ka Svjetskom nogometnom prvenstvu koje će naredne godine organizovati Rusija.

Hrvatska je na riječkom stadionu Rujevica vodila 1:0 od 57. minute protiv Finske golom Mandžukića. No, gosti su u 90. minuti savladali domaćeg golmana, a strijelac je bio Soiri. To je bilo konačnih 1:1, a u drugim susretima grupe I Island je kao gost savladao Tursku 0:3, dok je Ukrajina bila bolja od Kosova (0:2).

Sada je Island vodeći s 19 bodova, Hrvatska i Ukrajina imaju po 17. U posljednjem kolu Island dočekuje “fenjeraša” Kosovo i vjerovatno ovjerava prvo mjesto, dok Hrvati putuju u Ukrajinu.

Španija na Mundijalu

Srbija je u Austriju otputovala po tri boda i potvrdu karte za Mundijal, no poražena je u Beču 3:2. “Orlovi” su poveli u 11. minuti preko Milivojevića, da bi 14 minuta kasnije izjednačio Burgstaller.

U drugom poluvremenu Arnautović je bio strijelac za vodstvo Austrije u 76. minuti. Na 2:2 izjednačio je Matić da bi konačnih 3:2 za Austriju postavio Schaub.

Srbiji je u grupi D trebala pobjeda za ovjeru prvog mjesta, koje i sada drži s 18 bodova, no Vels je nadigrao Gruziju (0:1) i ima 17 bodova, dok bod manje ima treća Irska (pobijedila Moldaviju 2:0).

U posljednjem kolu Srbija dočekuje Gruziju, a Vels Irsku.

U grupi G plasman na SP potvrdila je Španija pobjedom nad Albanijom 3:0. “Furia” ima 25 bodova, a druga je Italija s 20 bodova nakon iznenađujućeg remija s Makedonijom.

Današnji rezultati

Grupa D

Parovi: Gruzija – Vels 0:1, Irska – Moldavija 2:0, Austrija – Srbija 3:2.

Poredak: Srbija 18, Vels 17, Irska 16, Austrija 12, Gruzija 5, Moldavija 2.

Grupa G

Parovi: Lihtenštajn – Izrael 0:1, Italija – Makedonija 1:1, Španija – Albanija 3:0

Poredak: Španija 25, Italija 20, Albanija 13, Izrael 12, Makedonija 8, Lihtenštajn 0.