Kvalifikacije za Ligu prvaka: I Dinamo i Zvezda ostali bez pobjede

Prvi susreti trećeg pretkola Lige prvaka i Lige Evrope odigrani su u utorak, a timovi naše regije nisu bili uspješni.

Hrvatski prvak Dinamo na maksimirskom stadionu nije uspio savladati mađarski Ferencvaros, a na kraju je bilo 1:1.

Dinamo je u 7. minuti stekao prednost golom Danija Olme, no u 60. minuti David Siger je izjednačio i tako mađarskom predstavniku donio blagu prednost za revanš.

Identično je prošla i Crvena zvezda. Beogradski tim je u 44. minuti preko Milana Pavkova došao do vodstva, no, pobjedu joj je spriječio pogodak Jonasa Oldera Winda u 83. minuti iz jedanaesterca koji je skrivio Dušan Jovančić.

U ostalim susretima kvalifikacija za Ligu prvaka postignuti su sljedeći rezultati: APOEL – Qarabag 1:2, PAOK – Ajax 2:2 i Club Brugge – Dinamo Kijev 1:0.

Revanši se igraju 13. avgusta.

Poraz Sutjeske od Linfielda

Igrana su i tri susreta trećeg pretkola Lige Evrope, u okviru kojeg je crnogorski predstavnik Sutjeska na domaćem terenu poražen od Linfielda iz Sjeverne Irske s 1:2 (Kojašević 11 – Millar 38, 65).

U ostala dva meča, postignuti su sljedeći rezultati: Ararat-Armenia – Saburtalo Tbilisi 1:2 i Riga – HJK Helsinki 1:1.

U srijedu u kvalifikacijama za Ligu prvaka igraju: Krasnodar – Porto, Basaksehir – Olympiakos, Basel – LASK Linz, Cluj – Celtic i Maribor – Rosenborg.

U okviru Lige Evrope, na programu je susret Slovan Bratislava – Dundalk.

Revanši se igraju 13, 14. i 15. avgusta.