Kvalifikacije za Ligu prvaka: Dinamo pobijedio, Zvezda remizirala

Zagrebački Dinamo napravio je značajan korak ka plasmanu u grupnu fazu Lige prvaka (Sanjin Struki? / Pixsell)

Zagrebački Dinamo napravio je veliki korak ka plasmanu u grupnu fazu Lige prvaka, pošto je u prvoj utakmici posljednje runde doigravanja na Maksimiru, pred oko 27.000 navijača, savladao norveški Rosenborg sa 2:0, ostvarivši veliku prednost pred revanš za sedam dana.

‘Modri’ su poveli u 8. minuti golom Brune Petkovića iz jedanaesterca, kojem je prethodio prekršaj Mariusa Lundema.

U 28. minuti hrvatski je prvak poveo 2:0, kada je nakon dugačkog ispucavanja Dominika Livakovića Mislav Oršić izbio pred norveškog vratara i poslao mu loptu kroz noge.

Osim toga, Dinamo je, kako navodi Hina, imao još nekoliko dobrih prilika, a najizglednije su propustili kapiten Arijan Ademi i Nikola Moro. I Norvežani su nekoliko puta ozbiljno zaprijetili, ali je Dominik Livaković ostao nesavladan.

Revanši 27. avgusta

Crvena zvezda bila je na dobrom putu da u Bernu savlada Young Boys, ali susret je završen bez pobjednika 2:2.

Young Boys je poveo golom Rogera Assalea u 7. minuti, ali srbijanski prvak je preokrenuo pogocima Miloša Degeneka u 18. i Matea Ezequiela Garcije u 46. minuti.

Za konačnih 2:2 potrudio se Guillaume Hoarau, koji je u 76. minuti realizirao penal.

U trećoj večerašnjoj utakmici, grčki Olympiakos je pobijedio ruski Krasnodar sa 4:0.

Uzvratne utakmice igraju se 27. avgusta.