Kvalifikacije za Euro 2020: Hrvatska preokretom do bodova

Reprezentativci Hrvatske slave gol protiv Azerbejdžana (Anadolija)

Večerašnjim utakmicama počele su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Reprezentacija Hrvatske u Zagrebu je pobjedom otvorila ciklus, ali izabranici Zlatka Dalića do nje nisu došli lako.

Gostujuća selekcija, koju s klupe vodi hrvatski stručnjak Nikola Jurčević, u 19. minuti je utišala maksimirski stadion, nakon što je Ramil Sheydaev pogodio za 0:1.

Preokret svjetskom viceprvaku donijeli su pogoci Borne Barišića u 44. i Andreja Kramarića u 79. minuti.

Sjeverna Makedonija nije mnogo strahovala za pobjedu nad Latvijom, pošto je već nakon pola sata imala vodstvo od 2:0 (Ezgjan Alioski u 11. i Eljif Elmas u 29. minuti). Elmas je u sudijskom vremenu postigao i gol za konačnih 3:1.

Slijedi gostovanje Mađarskoj

Hrvatska sljedeći meč igra 24. marta u Budimpešti protiv Mađarske, a istog dana Sjeverna Makedonija gostuje Sloveniji.

Rezultati:

Grupa C: Holandija – Bjelorusija 4:0, Sjeverna Irska – Estonija 2:0, Sjeverna Makedonija – Latvija 2:0.

Grupa E: Slovačka – Mađarska 2:0, Hrvatska – Azerbejdžan 2:1.

Grupa G: Izrael – Slovenija 1:1, Sjeverna Makedonija – Latvija 3:1, Austrija – Poljska 0:1.

Grupa I: Kazahstan – Škotska 3:0, Kipar – San Marino 5:0, Belgija – Rusija 3:1.

Kvalifikacije se nastavljaju u petak, kada su na programu sljedeće utakmice: Bugarska – Crna Gora (18), Engleska – Češka (20.45) (grupa A), Portugal – Ukrajina (20.45), Luksemburg – Litvanija (20.45) (grupa B), Moldavija – Francuska (20.45), Andora – Island (20.45) i Albanija – Turska (20.45).

Izvor: Al Jazeera