Kup nacija: Nigerija i B. Faso među osam

Nigerija je do pobjede protiv Etiopije došla golovima napadača Chelseaja Victora Mosesa iz jedanaesteraca u 80. i 89. minuti (AP)

Nogometne reprezentacije Nigerije i Burkine Faso izborile su plasman u četvrtfinale Afričkog kupa nacija, dok se aktualni prvak “Crnog kontinenta” Zambija oprostio od daljnjeg natjecanja, prenosi Hina.

U susretima posljednjeg, 3. kola C grupe Nigerija je pobijedila Etiopiju 2:0 (0:0), dok su Burkina Faso i Zambija odigrale bez pogodaka.

Aktuelnom afričkom prvaku je za prolaz trebala pobjeda, no nisu uspjeli probiti odbranu Burkine Faso, koja je na koncu osvojila prvo mjesto u grupi.

Nigerija je do pobjede protiv Etiopije došla golovima napadača Chelseaja Victora Mosesa iz jedanaesteraca u 80. i 89. minuti.

Nigerija će u četvrtfinalu igrati protiv Obale Slonovače, dok Burkina Faso očekuje drugoplasiranu ekipu iz D grupe.

Rezultati, Grupa C: Burkina Faso – Zambija 0:0, Etiopija – Nigerija 0:2 (0:0).

Poredak: Burkina Faso 5, Nigerija 5, Zambija 3, Etiopija 1.