Katar u četvrtfinalu Azijskog kupa

Jedini pogodak na utakmici postigao jeKataranin Bassam Alrawi u 62. minuti (EPA)

Na Azijskom nogometnom prvenstvu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima poznati su svi četvrtfinalisti.

Zadnji se među osam najboljih reprezentacija plasirao Katar, koji je u Abu Dhabiju u osmini finala pobijedio Irak rezultatom 1:0 (0:0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Bassam Alrawi u 62. minuti iz slobodnog udarca.

Katar će u četvrtfinalu igrati protiv Južne Koreje, koja je u Dubaiju nakon produžetka pobijedila Bahrein sa 2:1 (1:0, 1:1).

Kim Jin-Su za pobjedu Južne Koreje

Južnu Koreju je u vodstvo doveo Hwang Hee-Chan u 43. minuti, a izjednačio je Mohamed Al Rohaimi u 77. minuti.

U produžecima pobjednički gol za Južnu Koreju postigao je Kim Jin-Su u 107. minuti.

U ostala tri polufinalna para sastaju se Kina – Iran, Vijetnam – Japan i Ujedinjeni Arapski Emirati – Australija.