Juventusu 29. titula prvaka Italije

'Stara dama' sa 1:0 nadigrala Palermo i došla do novog naslova, tri kola prije kraja sezone (EPA)

Nogometaši Juventusa osvojili su u nedjelju 29. titulu prvaka Italije, nakon što su u utakmici 35. kola Serie A pobijedili Palermo sa 1:0.

“Stara dama” je produžila dominaciju na Apeninima, a do druge uzastopne titule došla je jer je tri kola prije kraja stekao nedostižnu prednost od 14 bodova u odnosu na drugoplasirani Napoli.

Malo je nedostajalo da igrači Palerma odgode slavlje igrača torinskog kluba za sedmicu dana, jer su gosti odolijevali sve do 59. minute.

Jedini gol na meču postigao je Arturo Vidal sa bijele tačke, a domaćin je posljednjih desetak minuta igrao bez isključenog Paula Pogbe.

Milan slavio

Lazio je u Rimu deklasirao Bolonju sa 6:0, a više od pola posla odradio je petostruki strijelac Miroslav Klose.

Njemački internacionalac je mrežu protivnika pogodio u 22., 36., 39., 50. i 61. minutu, dok se u listu strelaca u prvom poluvremenu upisao i Hernandes.

Teže nego što se očekivalo Milan je na svom terenu savladao Torino sa 1:0 i na najbolji način iskoristio poraz Fiorentine na svom terenu od Rome.

Rezultati 35. kola, nedjelja: Milan – Torino 1:0, Catania – Siena 3:0, Genoa – Pescara 4:1, Juventus – Palermo 1:0, Lazio – Bologna 6:0, Parma – Atalanta 2:0, Udinese – Sampdoria 3:1,

Subota: Fiorentina – Roma 0:1, Chievo – Cagliari 0:0.

Poredak: Juventus 83 boda, Napoli 69, Milan 65, Fiorentina 61, Roma 58, Udinese 57, Lazio 55, Inter 53,Catania 51, Parma 43, Cagliari 43, Bologna 40, Chievo 40, Atalanta 39, Sampdoria 38, Torino 36, Genoa 35, Palermo 32, Siena 30, Pescara 22.