Juventus savladao Inter u Milanu

Pobjedu Juventusu osigurao je Alessandro Matri golom u 60. minuti (Reuters)

U velikom derbiju 30. kola italijanskog nogometnog prvenstva vodeći Juventus je kao gost u Milanu savladao Inter sa 2:1 (1:0) i time se učvrstio na vrhu ljestvice.

Gosti iz Torina poveli su već u trećoj minuti golom Fabija Quagliarelle, dok je na 1:1 izjednačio je Rodrigo Palacio u 54. minuti nakon odlične akcije Intera koju je započeo hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić.

Pobjedu Juventusu osigurao je Alessandro Matri golom u 60. minuti.

Kovačić je proveo svih 90 minuta na travnjaku za Inter.

Porazi Pescare i Rome

Juventus sada ima 68 bodova, 12 više od drugog Napolija, koji će svoj susret 30. kola odigrati u subotu navečer na gostovanju kod Torina, dok je Inter šesti sa 47 bodova.

Ante Vukušić nije konkurirao za nastup u timu Pescare koja je izgubila na gostovanju kod Parme sa 0:3, te je sada uvjerljivo posljednja sa 21 bodom.

Srpski internacionalac Boško Janković uspješno je obilježio povratak u startnu postavu Genoe, pošto je u 71. minuti savladao golmana Siene i svom timu donio izjednačenje (2:2).

Lazio je posle tri uzastopna poraza zabillježio pobjedu i to protiv nezgodne Catanije (2:1), koja je vodila sve do 79. minuta.

Roma je izgubila na gostovanju protiv posljednjeplasiranog Palerma (2:0).

Udinese je na svom terenu remizirao protiv Bologne (0:0), a golova nije bilo ni na meču Atalante i Sampdorije.