Oglasi

Juniori Željezničara u doigravanju Lige prvaka

Sarajevski tim je u dvomeču eliminirao zagrebačku Lokomotivu s ukupnih 1:1; nastavak u februaru.
Utakmice doigravanja na programu su 6. i 7. februara naredne godineFENA/Almir Razić

Mladi nogometaši sarajevskog Željezničara plasirali su se u srijedu u doigravanje juniorske Lige evropskih prvaka.

Oni su u dvomeču eliminirali zagrebačku Lokomotivu sa ukupnih 1:1.

Prošle sedmice u Zagrebu je rezultat glasio 1:1, dok su u srijedu na sarajevskoj Grbavici mreže mirovale, pa su "Plavi" u nastavku takmičenja zbog gola u gostima.

U nastavku će Željezničar igrati s nekim od drugoplasiranih timova iz grupne faze, a žrijeb je na programu 11. decembra 2017. godine u sjedištu Evropske nogometne asocijacije u švicarskom Nyonu.

Prema propozicijama takmičenja, osam pobjednika Staze domaćih prvaka susret će se s osam drugoplasiranih iz grupne faze Staze Lige prvaka.

Željo domaćin u sljedećem susretu

Pošto se igra samo jedan meč, domaćinstvo pripada timu sa Staze domaćih prvaka.

Pobjednici ovih utakmica plasirat će se u osminu finala Lige juniorskih prvaka Evrope, zajedno s osam pobjednika grupa.

Utakmice doigravanja na programu su 6. i 7. februara naredne godine.

U nastavku su i srbijanski Brodarac, italijanski Inter, ruski Krasnodar, a među timovima koji su u grupnoj fazi blizu drugog mjesta su: Manchester United, Basel, Bayern, PSG, Chelsea, Atletico Madrid, Roma, Sporting, Spartak Moskva, Napoli, Feyenoord, Porto, Monaco, Real Madrid, Borussia Dortmund...

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.