Jovetić dvostruki strijelac za Fiorentinu

Jovetić u prodoru: "Viole" u Firenzi sa 2:1 nadigrale Udinese (EPA)

Aktuelni italijanski nogometni prvak Juventus otvorio je sezonu u subotu navečer pobjedom u Torinu u protiv Parme 2:0 (0:0). Golove za “Staru damu” postigli su Lichtsteiner (54) i Pirlo (58).

Juventus u prvom poluvremenu imao i jedanaesterac, no Vidal je u 34. minuti bio neprecizan.

Domaćin je nastupio bez prvog trenera Antonia Contea koji je suspendiran na deset mjeseci zbog učešća u aferi oko namještanja utakmica, pa je tim vodio Massimo Carrera. Tim iz Torina je bio oslabljena i neigranjem povrijeđenih Mauricia Isle, Lucia, Martina Caceresa i Gianluigija Buffona.

U drugom subotnjem duelu, Fiorentina je u Firenzi pred 35.000 gledatelja pobijedila Udinese 2:1.

Gosti su poveli golom Maicosuela u 28. minuti, no “Viole” su u drugom poluvremenu okrenule rezultat.

Oba gola postigao je Crnogorac Stevan Jovetić (67, 90+1).

Preostale utakmice na rasporedu su u nedjelju, a sastaju se: Milan – Sampdoria, Roma – Catania, Atalanta – Lazio, Chievo – Bologna, Genoa – Cagliari, Palermo – Napoli, Pescara – Inter i Siena – Torino.