Ibrahimović i Cavani srušili Chelsea u Parizu

Klubu iz Londona ostaje za utjehu gol postignut u gostima (AP)

Golovima Zlatana Ibrahimovića i Edinsona Cavanija Paris Saint-Germain je, na otvaranju osmine finala Lige europskih prvaka, svladao londonski Chelsea rezultatom 2:1.

Parižani su poveli golom Ibrahimovića u 39. minuti, ali je u sudačkoj nadoknadi izjednačio John Obi Mikel.

Konačni rezultat postavio je Cavani u 78. minuti.

Bila je to repriza prošlogodišnjeg duela iste runde, no engleski klub nije se uspio revanširati Parižanima za bolnu eliminaciju kada je PSG slavio poslije produžetaka golom Thiaga Silve.

U drugoj utakmici odigranoj večeras portugalska Benfica slomila je otpor ruskog Zenita tek u prvoj minuti sudačke nadoknade. Jedini gol postigao je Jonas.

Zenit je prethodno na dominantan način izborio plasman među 16 najboljih u Europi. Ukoliko im uspije da nadoknade manjak u revanš susretu i eliminiraju Benficu, napravit će najveći uspjeh u povijesti, poslije osvajanja Kupa UEFA.