Ibrahimović donio Superkup Manchester Unitedu

Nogometaši Manchester Uniteda osvojili su prvi trofej sezone nakon što su u Community Shieldu, engleskom Superkupu, pobijedili Leicester City 2:1.

Već tradicionalno englesku sezonu otvaraju prvak i pobjednik FA kupa na Wembleyju.

Ove godine snage su odmjerile prvaci, „Lisice“ i „Crveni đavoli“, a pobjeda je pripala timu sa Old Trafforda koga vodi novi menadžer, proslavljeni portugalski stručnjak Jose Mourinho.

Manchester United je poveo u 32. minuti nakon sjajnog solo prodora Jessea Lingarda.

Izjednačio je Jamie Vardy u 52. minuti, iskoristivši veliku pogrešku Marouanea Fellainija.

Belgijski veznjak je vraćao loptu svom golmanu, no Vardy je presjekao loptu i lakoćom savladao čuvara mreže, osvajača FA kupa Davida de Geu.

Rekordni naslov za „Đavole“

Pobjedu „Đavolima“ donio je Zlatan Ibrahimović pogotkom u 83. minuti utakmice.

Švedski napadač je nakon ubačaja Valencije nadskočio Wesa Morgana i udarcem glavom savladao golmana Leicester Cityja Kaspera Schmeichela.

Unitedu je ovo rekordni 21. naslov pobjednika Community Shielda, prvi pod vodstvom novog menadžera.