Hrvatska pobijedila Švedsku, BiH s Holandijom igrala 0:0

Reprezentacija BiH je još bez pobjede u novoj sezoni Lige nacija (Anadolija)

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je u 3. kolu grupe 3 Lige A UEFA-ine Lige nacija, Švedsku sa 2:1, dok je selekcija BiH u Zenici sa Holandijom igrala neriješeno 0:0.

U Zagrebu, pogotke za Hrvatsku postigli su Nikola Vlašić u 32. i Andrej Kramarić u 84., dok je strijelac za Šveđane bio Marcus Berg u 66. minuti, navela je Hina.

U drugom susretu ove grupe, Francuska i Portugal igrali su 0:0.

Hrvatska je u grupi 3 treća sa 3 boda, četiri manje od Portugala i Francuske, a tri više od Švedske.

Na stadionu Bilino polje u Zenici, selekcija BiH je u susretu protiv Holandije u okviru grupe 1 Lige A osvojila drugi bod u tri susreta.

Makedoncima bod u Estoniji

Poslije tri odigrana kola, BiH je osvojila dva boda, dok Holandija ima četiri.

Niti u drugom susretu ove grupe, između Poljske i Italije, nije bilo pogodaka.

Italija je lider grupe sa 5, dok Holandija i Poljska imaju po 4 boda.

Reprezentacija Srbije u Beogradu je, u grupi 3 Lige B, izgubila od Mađarske 0:1, a gol odluke postigao je Norbert Konyves u 20. minuti. U istoj grupi, Rusija i Turska igrale su 1:1.

Srbija nakon tri kola ima samo jedan osvojeni bod i na posljednjem je mjestu. U vodstvu je Rusija sa 7, Mađarska ima 6, a Turska 2 boda.

U okviru Lige C, Sjeverna Makedonija je u gostima kod Estonije igrala 3:3 (Sappinen 33, 61, Liivak 76 penal – Kuusk 3 autogol, Pandev 80, Zajkov 88), te je sačuvala prvo mjesto u grupi 2 sa pet bodova, koliko ima i Gruzija.

Također u Ligi C, ali u grupi 3, Kosovo je poraženo od Slovenije 0:1, golom Harisa Vučkića u 22. minuti,