Hirscheru peti veliki i šesti mali kristalni globus

Pretposljednji veleslalom sezone za skijaše vožen je u subotu u Kranjskoj Gori, a Austrijanac Marcel Hirscher apsolutni je pobjednik dana.

Slavio je danas, ali i osigurao rekordni peti veliki i šesti mali kristalni globus Svjetskog kupa u alpskom skijanju.

U teškim, sniježnim uvjetima na zaleđenoj stazi, Hirscher je obje subotnje vožnje bio najbrži te je slavio s ukupnim vremenom 2:12.58, ostavivši drugoplasiranog Francuza Pinturaulta iza sebe za 0.53 sekunde.

Treće mjesto osvojio je Norvežanin Henrik Kristoffersen (+1.59).

Staza Podkoren bila je mjesto odluke ovogodišnjeg Svjetskog kupa – ulog su bili mali i veliki kristalni globus.

Hirsher u 2016. godini nije imao veleslalomsku pobjedu, pa mu je vodstvo nakon prve vožnje vratilo poljuljano samopouzdanje.

Besprijekorna vožnja

Problema sa samopouzdanjem u posljednjih mjesec dana nije imao Alexis Pinturault, koji je slavio na prethodna četiri veleslaloma.

Francuz je u drugoj vožnji, po lošem vremenu i zaleđenoj stazi, učinio sve kako bi nastavio svoju uspješnu seriju.

Pinturault je vozio besprijekorno i preuzeo vodstvo, nakon čega je pogledao prema stazi, niz koju se još trebao spustiti Hirscher.

Austrijanac je odgovorio u stilu velikog šampiona.

I u drugoj vožnji 27-godišnji Hirsher je bio najbrži, prošavši kroz cilj sa 53 stotinke bržim vremenom od Francuza.

Bila je ovo 38. pobjeda karijere za Hirshera – pobjeda kojom je potvrdio osvajanje malog globusa u veleslalomu i kojom je petu uzastopnu godinu osigurao Veliki kristalni globus za ukupnog pobjednika Svjetskog kupa.