Ferguson otišao uz vatromet golova

Dvadesetšestogodišnju karijeru završio je utakmicom sa 10 golova (EPA)

Legendarni nogometni menadžer Sir Alex Ferguson oprostio se u nedjelju od klupe Manchester Uniteda remijem 5:5 na gostovanju West Bromwich Albionu, dok je Arsenal pobjedom od 1:0 u Newcastleu u posljednjem kolu Premier lige sačuvao četvrto mjesto na tabeli.

Spektakl u duelu WBA i Uniteda, pored oproštaja Fergusona od Uniteda poslije 27 godina, obilježio je i trostruki strijelac u timu domaćih Romelu Lukaku.

Internacionalac Srbije Nemanja Vidić presjedio je cijeli meč na klupi Uniteda.

Pogodak Torresa

Osvajač Lige Evrope, londonski Chelsea na svom terenu je savladao Everton sa 2:1, sačuvao treće mesto i osigurao direktan plasman u Ligu Prvaka slijedeće sezone.

Strijelac pobjedonosnog pogotka za “plavce” bio je španski reprezentativac Fernando Torres u 76. minutu. Kapiten selekcije Srbije Branislav Ivanović odigrao je cijelu utakmicu za Chelsea.

Nogometaši Arsenala slavili su važnu pobjedu u Newcastleu, a junak trijumfa bio je Laurent Koscielny koji je u 52. minutu zatresao protivničku mrežu.

Do minimalne pobjede došao je i Tottenham protiv Sunderlenda, jedini gol dao je Gareth Bale u 89. minuti, ali je to bilo dovoljno samo za potvrdu petog mjesta i plasman u Ligu Evrope slijedeće sezone.

Rezultati i strijelci: Chelsea – Everton 2:1 (Mata 7, Torres 76 – Naismith 14), Liverpool – Queen's Park Rangers 1:0 (Coutinho 23), Manchester City – Norwich 2:3 (Rodwell 30, 59 – Pilkington 26, Holt 54, Howson 65), Newcastle – Arsenal 0:1 (Koscielny 52), Southampton – Stoke 1:1 (Lambert 57 – Crouch 46), Swansea – Fulham 0:3 (Kačaniklić 22, Berbatov 77, Emanuelson 90+3), Tottenham – Sunderlend 1:0 (Bale 89), West Bromwich Albion – Manchester United 5:5 (Morrison 40, Lukaku 50, 81, 86, Mulumbu 82 – Kagawa 6, Olson 9. autogol, Buttner 30, Van Persie 53, Hernandez 63), West Ham – Reading 4:2 (Nolan 23, 79, 87, Vaz Te 34 – McCleary 53, Le Fondre 56), Wigan – Aston Villa 2:2 (Boyce 20, Baker 45. autogol – Bent 5, Vlaar 60).