Oglasi

EYOF 2019: Raspored i satnica takmičenja

Evropski omladinski olimpijski festival (EYOF) će u BiH okupiti više od 1.700 mladih takmičarki i takmičara iz 46 država.

Evropski omladinski olimpijski festival (EYOF) održat će se od 9. do 16. februara u Sarajevu i Istočnom Sarajevu, a svečana ceremonija otvaranja takmičenja pod motom „We create together“ (Stvaramo zajedno bit će održana 10. februara na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase u glavnom gradu Bosne i Hercegovine sa početkom u 19 sati.

Na EYOF-u će učestvovati više od 1.700 mladih takmičarki i takmičara iz 46 evropskih država, a njihov zvanični dolazak planiran je za 8. februar.


Alpsko skijanje

(Sva takmičenja osim paralelne utrke održat će se na borilištu Jahorina)

9. februar

09:00 – 13:00 Nezvanični trening

10. februar

09:00 - 10:30 Veleslalom, trening za djevojke i dječake

11:00 – 12:30 Veleslalom, trening za djevojke i dječake

11. februar

08:30 – 10:00 Veleslalom, trening i zagrijavanje

10:00 Veleslalom utrka djevojčica, prva vožnja

12:00 Veleslalom utrka djevojčica, druga vožnja

12. februar

08:30 – 10:00 Slalom, trening za djevojke

10:00 Veleslalom, utrka dječaka, prva vožnja

12:30 Veleslalom, utrka dječaka, druga vožnja

13. februar

08:30 – 10.00 Slalom, trening i zagrijavanje

10:00 Slalom utrka djevojčica, prva vožnja

12:00 Slalom utrka djevojčica, druga vožnja

14. februar

10:00 Slalom, utrka dječaka, prva vožnja

12:30 Slalom, utrka dječaka, druga vožnja

15:00 – 20:00 Trening (paralelno), djevojke

15. februar

09:00 – 11:00 Mještovito paralelno takmičenje (Bjelašnica)


Biatlon

(Takmičenja se održavaju na borilištu Dvorišta)

9. februar

09:00 – 13:00 Nezvanični trening

10. februar

10:00 – 12:00 Nezvanični trening za dječake

13:00 – 15:00 Nezvanični trening za djevojke

11. februar

10:00 – 12:00 Zvanični trening za dječake

13:00 – 15:00 Zvanični trening za djevojke

12. februar

10:00 – 11:30 Sprint za dječake na 7,5 kilometara

13:00 – 14:00 Sprint za djevojke na 6 kilometara

13. februar

10:00 – 11:30 Pojedinačno za dječake na 12,5 kilometara

13:30 – 14:30 Pojedinačno za djevojke na 10 kilometara

14. februar

09:30 – 11:30 Zvanični trening mješovite štafete

15. februar

10:00 – 12:00 Mješovita štafeta (2x7,5 kilometara dječaci i 2x6 kilometara djevojčica


Nordijsko trčanje

(Sva takmičenja održavaju se na borilištu Igman)

9. februar

09:00 – 13:00 Nezvanični trening

10. februar

10:00 – 12:00 Zvanični trening, Interval utrka klasičnim stilom, dječaci i djevojke

11. februar

10:00 – 11:30 Interval utrka klasičnim stilom na 7,5 km za djevojke

12:00 – 13:30 Interval utrka klasičnim stilom na 10 km za dječake

14:30 – 16:00 Zvanični trening, Interval utrka slobodnim stilom, dječaci i djevojke

12. februar

10:00 – 11:30 Interval utrka slobodnim stilom na 5 km za djevojke

12:00 – 13:30 Interval utrka slobodnim stilom na 7,5 km za dječake

14:30 - 16:00 Nezvanični trening, sprint klasičnim stilom

13. februar

10:30 - 13:00 Zvanični trening, sprint klasičnim stilom za dječake i djevojke

14. februar

10:30 – 11:10 Sprint klasičnom tehnike, kvalifikacije za djevojke

11:20 – 12:10 Sprint klasičnom tehnike, kvalifikacije za dječake

13:00 – 15:00 Sprint klasičnom tehnikom, finala

15:30 – 16:30 Zvanični trening, mješovita štafeta

15. februar

10:30 – 13:00 Mještovita štafeta 4x5 km


Snowboard

(Sva takmičenja se održavaju na borilištu Bjelašnica)

9. februar

10:00 – 12:00 Nezvanični trening

10. februar

11:00 – 13:00 Trening Slopestyle

11. februar

10:00 – 15:00 Slopestyle, kvalifikacije

12. februar

09:30 – 11:30 Slopestyle, polufinale

12:20 – 14:00 Slopestyle, finale

13. februar

11:00 – 13:00 Big Air, trening

14. februar

09:00 – 12:30 Big Air, kvalifikacije

12:30 – 15:00 Big Air, Finale

15. februar

Dodatni dan


Hokej na ledu

(Sve utakmice igraju se na borilištu Zetra)

9. februar

09:00 – 16:00 Nezvanični trening

10. februar

09:00 – 10:00 Trening, Finska

10:15 – 11:15 Trening, Slovačka

11:30 – 12:30 Trening, Češka

13:00 – 14:00 Trening, Rusija

14:15 – 15:15 Trening, Bjelorusija

15:45 – 16:45 Trening, Švicarska

11. februar

09:15 – 09:45 Trening, Finska

10:00 – 10:30 Trening, Slovačka

10:45 – 11:15 Trening, Češka

11:30 – 12:00 Trening, Rusija

12:15 – 12:45 Trening, Bjelorusija

13:00 – 13:30 Trening, Švicarska

15:00 – 18:00 Finska – Slovačka

19:30 – 22:30 Češka – Rusija

12. februar

09:15 – 09:45 Trening, Finska

10:00 – 10:30 Trening, Slovačka

10:45 – 11:15 Trening, Češka

11:30 – 12:00 Trening, Rusija

12:15 – 12:45 Trening, Bjelorusija

13:00 – 13:30 Trening, Švicarska

15:30 – 18:00 Rusija – Švicarska

19:30 – 22:30 Slovačka – Bjelorusija

13. februar

09:15 – 09:45 Trening, Finska

10:00 – 10:30 Trening, Slovačka

10:45 – 11:15 Trening, Češka

11:30 – 12:00 Trening, Rusija

12:15 – 12:45 Trening, Bjelorusija

13:00 – 13:30 Trening, Švicarska

15:00 – 18:00 Bjelorusija – Finska

19:30 – 22:30 Švicarska – Češka

14. februar

13:30 – 16:30 Meč za peto mjesto

17:00 – 20:00 Meč za bronzanu medalju

20:30 – 23:30 Finale


Brzo klizanje

(Sva takmičenja održavaju se na borilištu Skenderija)

9. februar

10:00 – 17:00 Nezvanični trening

10. februar

09:00 – 16:00 Zvanični trening

11. februar

09:00 – 09:50 Zagrijavanje djevojke i dječaci

10:05 – 12:55 1.500 metara, djevojke i dječaci

13:45 – 15:00 Mješovita štafeta 3.000 metara, kvalifikacije

12. februar

09:00 – 09:50 Zagrijavanje djevojke i dječaci

10:05 – 12:26 500 metara, djevojke i dječaci

12:46 – 13:30 Mješovita štafeta 3.000 metara, polufinala

15. februar

07:30 – 09:00 Slobodni trening

10:00 - 10:50 Zagrijavanje, djevojke i dječaci

11:05 – 14:45 1.000 metara, djevojke i dječaci

14:20 – 15:15 Mješovita štafeta 3.000 metara, finale


Umjetničko klizanje

(Sva takmičenja održavaju se na borilištu Skenderija)

11. februar

15:50 – 19:10 Trening, djevojke

19:20 – 21:30 Trening, dječaci

12. februar

15:30 – 18:50 Trening, djevojke

19:10 – 21:20 Trening, dječaci

13. februar

07:00 – 10:20 Trening, djevojke

10:30 – 12:40 Trening, dječaci

13:00 – 17:20 Takmičenje, djevojke

17:40 – 20:25 Takmičenje, dječaci

14. februar

07:00 – 10:20 Trening, djevojke

10:30 – 12:40 Trening, dječaci

13:00 – 17:55  Takmičenje, djevojke

18:10 – 21:55 Takmičenje, dječaci


Karling

(Sva takmičenja održavaju se u borilištu Dvorana Peki)

10. februar

11:00 – 13:15 Trening

14:15 – 15:45 Trening

11. februar

08:30 Velika Britanija – Austrija, Mađarska – Turska, Rusija – Češka

12:00 Norveška – Hrvatska, Poljska – Švicarska, Slovenija – Njemačka

15:30 Rusija – Turska, Austrija – Češka, Velika Britanija – Danska

19:00 Slovenija – Švicarska, Hrvatska – Njemačka, Norveška – Italija

12. februar

09:30 Turska – Danska, Velika Britanija – Mađarska, Austrija – Rusija

13:30 Švicarska – Italija, Norveška – Poljska, Hrvatska – Slovenija

17:00 Češka – Mađarska, Rusija – Danska, Turska – Velika Britanija

13. februar

08:30 Njemačka – Poljska, Slovenija – Italija, Švicarska – Norveška

12:00 Austrija – Turska, Češka – Velika Britanija, Danska – Mađarska

15:30 Hrvatska – Švicarska, Njemačka – Norveška, Italija – Poljska

19:00 Mađarska – Rusija, Danska – Austrija, Češka – Turska.

14. februar

09:30 Poljska – Slovenija, Italija – Hrvatska, Njemačka – Švicarska

13:30 Danska – Češka, Velika Britanija – Rusija, Mađarska – Austrija

17:00 Italija – Njemačka, Norveška – Slovenija, Poljska – Hrvatska

15. februar

09:00 Polufinalne utakmice

13:30 Finale, meč za bronzanu medalju

Izvor: Al Jazeera

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.