EYOF 2019: Hokejaško zlato Česima

Četvrtog takmičarskog dana EYOF-a 2019. u Sarajevu u dvorani Skenderija održano je takmičenje u umjetničkom klizanju za djevojke (Anadolija)

Hokejaška selekcija Češke osvojila je zlatnu medalju na Evropskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF) koje se održava u Sarajevu i Istočnom Sarajevu, prenose agencije.

Mladi češki hokejaši u večerašnjem finalu u Olimpijskoj dvorani Zetra su savladali vršnjake iz Bjelorusije rezultatom 3:1.

Bjelorusi su prvi došli u vodstvo u 4. minutu drugog perioda golom Herasimaua, dok su Česi u posljednjem periodu golovima Handla, Mateja i Novaka došli do preokreta i pobjede te zlatne medalje.

Treće mjesto osvojila je selekcija Finske koja je u “malom” finalu pobijedila Rusiju s 3:1.

Ovo je inače peti dan festivala čije će svečano zatvaranje biti održano sutra, 15. februara 2019. godine ispred Gradske uprave Istočno Sarajevo sa početkom u 19:30 gdje će zaslužnim takmičarima biti uručene medalje.

Odlični Norvežanin

Norvežanin Andreas Soensterud Amdal osvojio je zlatnu medalju u veleslalomu, prenosi agencija Anadolija.

Soensterud je posebno dobar bio u prvoj vožnji, a prednost je uspio zadržati i u drugoj. Na kraju je slavio s vremenom 2:09,92.

Srebrnu medalju osvojio je Rus Nikita Kazazev, koji je bio fenomenalan u drugoj vožnji. S osmog mjesta uspio je doći do drugog, a od pobjednika je bio sporiji samo sedam stotinki.

Bronzana medalja otišla je u Italiju, oko vrata Mattea Benedottija, koji je ostvario vrijeme 2:10,23.

Veleslalom za dječake održan je na olimpijskoj planini Jahorina.

Novo zlato za Poutnera

Na Bjelašnici je danas završeno takmičenje u disciplini snouborda Big Airu, u konkurenciji dječaka i djevojaka.

Pobjedu u muškoj konkurenciji još jednom je ostvario Nick Poutner iz Švicarske, koji je osvojio 184,25 bodova.

Drugi je bio Litvanac Motiejus Morauskas sa 183 boda, dok je bronzana medalja pripala Britancu Gabrielu Adamsu (169,25).

U ženskoj konkurenciji zlatnu medalju osvojila je Švicarka Bianca Gisler sa 167 bodova.

Drugoplasirana je bila Lena Mueller (155,75), a treće mjesto pripalo je Norvežanki Stine Espeli Olsen (118,75).