EYOF 2019: Drugo zlato Weber, srebro za Slovenca

Drugog takmičarskog dana u dvorani 'Mirza Delibašić' održana su takmičenja u brzom klizanju na kratkim stazama na 500 metara za momke i djevojke (Anadolija)

Švicarska takmičarka Anja Weber osvojila je zlatnu medalju u skijaškom trčanju slobodnim stilom na pet kilometara, održanoj na Igmanu u okviru današnjeg programa Evropskog olimpijskog festivala za mlade EYOF u Sarajevu i Istočnom Sarajevu.

Weber je slavila s rezultatom 14:51.5 u konkurenciji 81 djevojke, a jučer je slavila i u utrci na 7,5 kilometara. Drugo mjesto danas je zauzela Alena Baranova iz Rusije (15:02.9), a treće Njemica Helen Hoffman (15:04.3).

Završena je i utrka za muškarce na 7,5 kilometara, u kojoj su učestvovala 92 takmičara.

Zlato je osvojio Norvežanin Moerk Martin Kirkeberg (19:47.3), srebro je pripalo još jednom Norvežaninu Edvardu Sandviku (19:55.3), dok je treće mjesto osvojio Cla-Ursin Nufer iz Švedske (20:00.3).

Francuski takmičar Éric Perrot danas je osvojio zlatnu medalju u biatlonskoj utrci na 7,5 kilometara. Utrka na Dvorištima zbog obilnog snijega bila je odgođena sat vremena, ali je ipak održana.

Perrot je utrku završio u vremenu 24:31,7. Srebrnu medalju osvojio je Slovenac Planko Lovro sa zaostatkom od 9,2 sekunde, dok je bronza pripala Rusu Ilji Anisimovu, koji je od pobjednika bio sporiji 19,9 sekundi.

Brzo klizanje i slalom

Drugog takmičarskog dana u dvorani “Mirza Delibašić” održana su takmičenja u brzom klizanju na kratkim stazama na 500 metara za momke i djevojke.

Zlatnu medalju u ženskoj konkurenciji osvojila je Petra Rusnakova iz Slovačke (44.804), srebro je također pripalo Slovakinji Luciji Filipovoj (45.045), dok je treće mjesto osvojila Magdalena Zych iz Poljske (45.157).

U muškoj konkurenciji zlato je pripalo Poljaku Mateuszu Krzeminskom (42.446), srebro je osvojio Furkan Akar iz Turske (42.577), dok je bronza pripala Mađaru Balaszu Bontovicsu (54.129).

Mladi austrijski alpski skijaš Joshua Sturm osvojio je zlatnu medalju u slalomu, na takmičenju održanom na Jahorini.

On je za 1,34 sekunde bio brži od od Italijana Manuela Plonera. Bronzanu medalju podijelili su Norvežanin Oscar Zimmer i Austrijanac Lukas Feurstein s po 1,37 sekundi zaostatka.