Oglasi

Evropski kupovi: Sarajevo u Poljskoj, Dinamo u Luksemburgu, Partizan u Gruziji

Timovi iz država regije doznali su protivnike u drugom pretkolu za Ligu prvaka te u prvom pretkolu Evropske lige.
Prva utakmice igraju se 14. i 15. jula, a revanš slijedi sedam dana kasnijeEPA - Arhiva

Nogometni klubovi iz regije doznali su protivnike u drugom pretkolu Lige prvaka na žrijebu održanom u ponedjeljak u Nyonu.

Hrvatski prvak Dinamo igrat će protiv Fole Esch, prvaka Luksemburga, s kojim je igrao i prije dvije godine i slavio ukupno sa 6:0.

Nogometaši beogradskog Partizana igrat će protiv gruzijske momčadi Dila Gori.

Prvak Srbije će u prvom susretu biti domaćin, a zatim putuje u grad Gori.

Prve utakmice 14. i 15. jula

Sarajevo, prvak Bosne i Hercegovine, u drugom pretkolu igrat će s Lechom iz poljskog Poznana, dok će Makedonski prvak Vardar igrati s kiparskim Apoelom.

Slovenski Maribor Ligu prvaka pokušat će prvo izboriti protiv Astane ih Kazakhstana, dok će Rudar iz Pljevalja (Crna Gora) igrati s Qarabagom iz Azerbajdžana.

Prva utakmice igraju se 14. i 15. srpnja, a revanš slijedi sedam dana kasnije.

Nakon ždrijeba drugog pretkola Lige prvaka, održan je i ždrijeb prvog pretkola Europske lige.

Od hrvatskih klubova, Hajduk putuje u Estoniju kod Kaleva, dok će Lokomotiva u Walesu igrati s Airbus Broughtonom.

Željezničar na Balzan, Crvena zvezda na Kairat

Što se tiče bh. klubova, nogometaši Željezničara iz Sarajeva u prvom kolu kvalifikacija igrat će protiv Balzana s Malte, sarajevski Olimpic će snage odmjeriti sa slovačkim Spartak Trnavom, a mostarski Zrinjski sa Shirakom iz Armenije, javlja Anadolija.

Prve utakmice igrat će se 2. srpnja, kada će Željezničar i Zrinjski biti gosti, dok su uzvrtani susreti sedam dana kasnije, a tada će na put Olimpic.

Nogometaši beogradske Crvene zvezde igrat će u prvom pretkolu ovog natjecanja protiv ekipe Kairat Almati iz Kazahstana, prenosi Tanjug.

Novosadska Vojvodina će snage odmjeriti s MTK-om iz Mađarske, dok će protivnik beogradskog Čukaričkog biti slovenske Domžale.

Zvezda će biti domaćin u prvom meču, dok Vojvodina i Čukarički gostuju.  

LIGA PRVAKA - Prvo pretkolo

Lincoln FC (Gibraltar) - FC Santa Coloma (Andora)

Crusaders FC (Sjeverna Irska) - FC Levadia Tallinn (Estonija)

FC Pyunik (Armenija) - SS Folgore (San Marino)

B36 Torshavn (Farski otoci) - The New Saints FC (Vels)

(Prve utakmice su na programu 30. juna i 1. jula, revanši 7. i 8. jula)

Drugo pretkolo

Hibernians FC (Malta) - Maccabi Tel-Aviv FC (Israel)

APOEL FC (Kipar) - FK Vardar (Makedonija)

Qarabag FK (Azerbejdžan) - FK Rudar Pljevlja (Crna Gora)

FK Sarajevo (BiH) - KKS Lech Poznan (Poljska)

NK Maribor (Slovenija) - FC Astana (Kazahstan)

FC BATE Borisov (Bjelorusija) - Dundalk FC (Irska)

HJK Helsinki (Finska) - FK Ventspils (Latvija)

FC Midtjylland (Danska) - Lincoln/Santa Coloma

Molde FK (Norveška) – Pyunik/Folgore

Malmo FF (Švedska) - FK Žalgiris Vilnius (Litvanija)

Celtic FC (Škotska) - Stjarnan (Island)

FK AS Trenčin (Slovačka) - FC Steaua Bucuresti (Rumunija)

FK Partizan (Srbija) - FC Dila Gori (Gruzija)

PFC Ludogorets Razgrad (Bugarska) - FC Milsami Orhei (Moldavija)

CS Fola Esch (Luksemburg) - GNK Dinamo Zagreb (Hrvatska)

KF Skenderbeu (Albanija) - Crusaders)/Levadia

B36 Torshavn/The New Saints - Videoton FC (Mađarska)

(Prve utakmice na rasporedu 14. i 15. jula, revanši 21. i 22. jula)

EUROPSKA LIGA – Prvo pretkolo

Víkingur Reykjavik (Island) - NK Koper (Slovenija)

Newtown AFC (Vels) - Valletta FC (Malta)

Glenavon FC (Sjeverna Irska) - FC Shakhtyor Soligorsk (Bjelrusija)

NSI Runavík (Farski otoci) - Linfield FC (Sjeverna Irska)

FK Atlantas Klaipeda (Litvanija) - PFC Beroe Stara Zagora (Bugarska)

FK Spartaks Jurmala (Latvija) - FK Budućnost Podgorica (Crna Gora)

FC Progres Niederkorn (Luksemburg) - Shamrock Rovers FC (Irska)

Cork City FC (Irska) - KR Reykjavik (Island)

University College Dublin AFC (Irska) - F91 Dudelange (Luksemburg)

FC Sheriff (Moldavija) - Odds BK (Norveška)

FC Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Qabala FK (Azerbejdžan)

FC Differdange 03 (Luksemburg) - Bala Town FC (Vels)

Brondby IF (Danska) - AC Juvenes/Dogana (San Marino)

Debreceni VSC (Mađarska) - FK Sutjeska (Crna Gora)

FK Crvena zvezda (Srbija) - FC Kairat Almaty (Kazahstan)

FC Aktobe (Kazahstan) - Nomme Kalju FC (Estonija)

Go Ahead Eagles (Holandija) - Ferencvarosi TC (Mađarska)

NK Domžale (Slovenija) - FK Čukarički (Srbija)

FK Kukesi (Albanija) - FC Torpedo Zhodino (Bjelrusija)

KF Renova (Crna Gora) - FC Dacia Chisinau (Moldavija)

KF Shkendija (Makedonija) - Aberdeen FC (Škotska)

MTK Budapest (Mađarska) - FK Vojvodina (Srbija)

FC Ordabasy Shymkent (Kazahstan) - Beitar Jerusalem FC (Izrael)

FC Flora Tallinn (Estonija) - FK Rabotnički (Makedonija)

FC Dinamo Batumi (Gruzija) - AC Omonia (Kipar)

FK Trakai (Litvanija) v HB Torshavn (Farski otoci)

Glentoran FC (Sjeverna Irska) - MŠK Žilina (Slovačka)

Alashkert FC (Armenija) - Saint Johnstone FC (Škotska)

FK Olimpic Sarajevo (BiH) v FC Spartak Trnava (Slovačka)

Vikingur (Farski otoci) - Rosenborg BK (Norveška)

Skonto FC (Latvija) - Saint Patrick's Athletic FC (Irska)

Balzan FC (Malta) - FK Željezničar (BiH)

UE Sant Julia (Andora) - Randers FC (Danska)

FK Kruoja Pakruojis (Litvanija) - Jagiellonia Bialystok (Poljska)

KF Laci (Albanija) - Inter Baki PIK (Azerbejdžan)

FK Partizani (Albanija) - Stromsgodset IF (Norveška)

FK Jelgava (Latvija) - PFC Litex Lovech (Bugarska)

FC Lusitans (Andora) - West Ham United FC (Engleska)

SJK Seinajoki (Finska) - FH Hafnarfjordur (Island)

FC Lahti (Finska) - IF Elfsborg (Švedska)

JK Sillamae Kalev (Estonija) - HNK Hajduk Split (Hrvatska)

FC Saxan (Moldavija) - Apollon Limassol FC (Kipar)

FC Shirak (Armenija) - HŠK Zrinjski (BiH)

VPS Vaasa (FIN) - AIK Solna (Švedska)

FK Mladost Podgorica (Crna Gora) - Neftci PFK (Azerbejdžan)

NK Celje (Slovenija) - WKS Slask Wroclaw (Poljska)

SP La Fiorita (San Marino) - FC Vaduz (Lihtenštajn)

Birkirkara FC (Malta) - Ulisses FC (Armenija)

AUK Broughton FC (Vels) - NK Lokomotiva Zagreb (Hrvatska)

FC Botosani (Rumunija) - Tskhinvali (Gruzija)

Europa FC (Gibraltar) - ŠK Slovan Bratislava (Slovačka)

(Prve utakmice na programu su 2. jula, revanši 9. jula)

Drugo pretkolo

Kukesi/Torpedo Zhodino - Mladost Podgorica/Neftci

Atlantas Klaipeda/Beroe Stara Zagora - Brondby/Juvenes Dogana

Progres Niederkorn/Shamrock Rovers - Sheriff/Odds

Broughton/Lokomotiva Zagreb - PAOK FC (Grčka)

Cork City/KR Reykjavik - Vikingur/Rosenborg

Hapoel Beer Sheva FC (Izrael) - FC Thun (Švicarska)

Europa/Slovan Bratislava - University College Dublin/F91 Dudelange

VPS Vaasa/AIK Solna - Shirak/Zrinjski

Crvena zvezda/Kairat Almaty - Alashkert/Saint Johnstone

Go Ahead Eagles/Ferencvarosi - Balzan/Željezničar

Legia Warszawa (Poljska) - Botosani/Tskhinvali

MTK/Vojvodina - Spartaks Jurmala/FK Budućnost Podgorica

La Fiorita/Vaduz - Aktobe/Nomme Kalju

Renova/Dacia - Glentoran/Žilina

Kruoja/Jagiellonia - Dinamo Batumi/Omonia

Jelgava/Litex Lovech - Flora Tallinn/Rabotnički

FK Mlada Boleslav (Češka) - Partizani/Stromsgodset

Seinajoki/FH Hafnarfjordur – Laci/Inter Baki PIK

Domžale/Čukarički - Dinamo Tbilisi/Qabala

PFC Cherno More Varna (Bugarska) - FC Dinamo Minsk (Bjelorusija)

Inverness Caledonian Thistle FC (Škotska) v FC Astra Giurgiu (Rumunija)

Glenavon/Shakhtyor Soligorsk - Wolfsberger AC (Austrija)

HNK Rijeka (Hrvatska) - Shkendija/Aberdeen

Olimpic Sarajevo/Spartak Trnava - NSI Runavik/Linfield

Trabzonspor AS (Turska) - Differdange 03/Bala Town

Lusitans/West Ham - Birkirkara/Ulisses

FC Kobenhavn (Danska) - Newtown/Valletta

R. Charleroi SC (Belgija) - Ordabasy Shymkent/Beitar Jerusalem

Saxan/Apollon Limassol - Trakai/HB Torshavn

Celje/Slask - IFK Goteborg (Švedska)

UE Sant Julia/Randers - Lahti/Elfsborg

Víkingur/Koper - JK Sillamae/Hajduk Split

Skonto/Saint Patrick's Athletic – Debreceni/Sutjeska

(Prve utakmice igraju se 16., a revanši 23. jula)

Izvor: Al Jazeera i agencije

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.