EURO 2020: Srbiji bod u Portugalu, težak poraz Crne Gore

Dušan Tadić slavi vodeći gol za reprezentaciju Srbije u Portugalu (EPA)

Reprezentacije Srbije i Kosova večeras su otvorile kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020. godine, osvojivši po bod, dok se selekcija Crne Gore u drugom meču ciklusa nije proslavila.

Crnogorci su ugostili polufinalistu Svjetskog prvenstva Englesku. Ekipa Ljubiše Tumbakovića je povela iz prvog ozbiljnijeg napada, a strijelac lijepog gola bio je Marko Vešović.

No, kako se ispostavilo, Crnogorci su na taj način samo izazvali kanonadu Engleske, koja je za samo 20 minuta preokrenula, a pogotke su postigli Michael Keane u 30. i Ross Barkley u 38. minuti.

U drugom poluvremenu, Barkley je postigao još jedan pogodak, a pobjedu Engleske potvrdili su Harry Kane u 71. i Raheem Sterling u 81. minuti.

Selekcija Srbije iz Portugala se vraća sa vrijednim bodom. Dušan Tadić u 7. minuti je realizovao penal za 0:1, a aktuelni evropski šampion je izjednačio u 42. preko Danila Pereire.

U utorak duel BiH – Grčka

Bod je osvojila i reprezentacija Kosova, koja je remizirala sa Bugarskom. Bilo je 1:1, a golove su postigli Arber Zaneli u 61. za Kosovo i Vasil Bozhnikov u 39. minuti za Bugarsku.

Rezultati: Grupa A: Crna Gora – Engleska 1:5, Kosovo – Bugarska 1:1.

Grupa B: Luksemburg – Ukrajina 1:2, Portugal – Srbija 1:1.

Grupa H: Francuska – Island 4:0, Andora – Albanija 0:3, Turska – Moldavija 4:0.

Kvalifikacije se nastavljaju u utorak, a sastaju se: Švicarska – Danska (20:45), Irska – Gruzija (20:45) (grupa D), Rumunija – Farski Otoci (20:45), Norveška – Švedska (20:45), Malta – Španija (20:45) (grupa F), Armenija – Finska (18 sati), Italija – Lihtenštajn (20:45) i Bosna i Hercegovina – Grčka (20:45) (grupa J).

Izvor: Al Jazeera