EURO 2020: Srbija neriješeno protiv Ukrajine, Portugal ide dalje

Za pokušaj odlaska na EURO, Srbiji ostaje baraž naredne godine (EPA)

Reprezentacija Srbije je, u posljednjoj utakmici kvalifikacija za EURO 2020, na svom terenu odigrala 2:2 s Ukrajinom, dok je Portugal slavio 2:0 na gostovanju u Luksemburgu i tako se plasirao među najbolje europske nogometne vrste.

Ukrajina, predvođena izbornikom Andrijem Ševčenkom, već je odavno osvojila prvo mjesto i plasirala se na smotru najboljih. No, do kraja utakmice u Beogradu se nisu predavali i u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena izjednačili.

Srbija je povela golom Dušana Tadića s 11 metara u devetoj minuti, no u 33-oj je izjednačio Roman Roman Jaremčuk.

Aleksandar Mitrović je, nakon asistencije Tadića, povisio na 2:1 u 56. minuti, no u posljednjim trenucima susreta za konačnih 2:2 pogodak je postigao Artem Besjedin.

Ukrajina i Portugal idu na EURO

Golove za Portugal, na gostovanju u Luksemburgu, postigli su Bruno Fernandes i Cristiano Ronaldo.

Ukrajina je na kraju imala 20 bodova, Portugal je drugi sa 17, Srbija treća sa 14, Luksemburg je osvojio četiri, a Litva jedan bod.

Za pokušaj odlaska na EURO, Srbiji ostaje doigravanje naredne godine.