EURO 2020: Remi Hrvatske u Velsu, poraz Makedonaca u Poljskoj

Hrvatska nogometna reprezentacija večeras nije uspjela osigurati plasman na Evropsko nogometno prvenstvo 2020. godine, odigravši 1:1 na gostovanju kod Velsa.

Izabranici Zlatka Dalića poveli su u devetoj minuti preko Vlašića, da bi domaći izjednačili u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je precizan bio Bale.

Hrvati vode u grupi E sa 14 osvojenih bodova i do kraja kvalifikacija imaju još domaći meč protiv Slovačke. Na drugom mjestu je Mađarska sa 12 bodova i koja je večeras nadigrala Azerbejdžan sa 1:0. Trećeplasirana Slovačka ima 10 bodova, Vels osam, a Azerbejdžan ima jedan bod. Ove posljednje tri selekcije do kraja ciklusa imaju još po dvije utakmice.

Preostale dvije selekcije iz naše regije večeras su poražene. Sjeverna Makedonija je gostovala u Poljskoj gdje je domaćin bio bolji sa 2:0 golovima Frankowskog (74. minut) i Milika (80. minut). U istoj grupi, Slovenija je ugostila Austriju. Gosti su slavili sa minimalnih 1:0, a tri boda Austrijancima je donio Posch pogotkom u 21. minuti.

U grupi G vodi Poljska sa 19 bodova i ona je osigurala plasman na Evropsko prvenstvo. Druga Austrija ima 16, Sjeverna Makedonija i Slovenija po 11, Izrael ima osam bodova, dok je posljednja Latvija bez bodova.

U prošlom kolu su mjesto među 24 najbolje selekcije Evrope izborile Belgija i Italija, a večeras je to pošlo za rukom, osim Poljske, i selekciji Rusije koja je u grupi I osigurala drugo mjesto iza Belgijanaca.