Euro 2020: Pobjeda Srbije, poraz Kosova i Crne Gore

Tri selekcije sa Zapadnog Balkana igrale su večeras utakmice petog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine – Srbija je pobijedila na gostovanju u Luksemburgu, Kosovo je izgubilo u Southamptonu od Engleske, a Crna Gora na svom terenu od Češke.

Nogometaši Srbije pobijedili su 3:1 domaću reprezentaciju – dva gola dao je Mitrovića, a jedan Radonjića dok je za Luksemburg gol postigao Turpel.

Kosovo je hrabro odigralo utakmicu na stadionu St. Mary, već nakon prve minute povelo golom Berishe, ali je do kraja prvog poluvremena Engleska postigla pet golova (dva gola postigao je Sancho te po jedan Sterling i Kane, dok je Vojvoda pogodio svoju mrežu). U nastavku su Muriqi i Berisha drugim golom smanjili na konačnih 3:5.

Češka je u Podgorici, u prvoj utakmici novog selektora crnogorske reprezentacije Faruka Hadžibegića, slavila 3:0 golovima Souceka, Masopusta i Daride iz jedanaesterca u petoj minuti sudijske nadoknade.