Euro 2020: Makedonci slavili, Hrvatima samo bod

Hrvatska je i ovim bodom zasjela na vrh tabele grupe E sa 10 bodova iz pet susreta (Reuters)

Nogometna reprezentacija Sjeverne Makedonije pobijedila je Latviju na njezinom terenu 2:0 u nastavku kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine, dok je Hrvatska osvojila bod na gostovanju kod Azerbejdžana u Bakuu odigravši 1:1.

Makedonci su već u 17. minuti imali dva gola prednosti i taj rezultat uspjeli sačuvati do kraja. Prvi gol, u 14. minuti, postigao je Goran Pandev, a za konačnih 2:0 tri minute kasnije gol je postigao Enis Bardhi.

U istoj, G skupini kvalifikacija za Euro 2020, Slovenija je golom u 90. minuti pobijedila Izrael – na kraju je bilo 3:2.

Poljska je u toj skupini prva, ispred Slovenije i Austrije, a Sjeverna Makedonija je četvrta.

Poraz Mađarske na svom terenu

Svjetski viceprvaci, Hrvati su odlično počeli susret i poveli u 11. minuti iz penala koji je realizirao kapiten Luka Modrić, no domaći su uspjeli poravnati u 72. minuti preko Tamila Halilzadea. Rezultat se nije mijenjao do kraja susreta.

Mađarska, naredni protivnik Hrvatske, poražena je 1:2 od Slovačke na svom terenu.

Hrvatska je ovim bodom zasjela na vrh skupine E s 10 bodova iz pet susreta, slijede Slovačka i Mađarska s po devet bodova te Vels sa šest bodova.

Azerbejdžanu je ovo prvi osvojeni bod u ovim kvalifikacijama te je i dalje posljednji.