EURO 2020: BiH vodila 1:0, pa izgubila 1:2 od Italije

Edin Džeko postiže gol za selekciju Bosne i Herecegovine: Nedovoljno za osvajanje bod(ov)a (EPA)

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je i drugi poraz u dvije utakmice junskog dijela kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Nakon poraza na gostovanju u Finskoj (treće kolo, 0:2) u subotu, “Zmajevi” su u utorak navečer izgubili na gostovanju kod Italije u Torinu sa 1:2.

Izabranici Roberta Prosinečkog poveli su u 32. minuti kada je Muhamed Bešić proigrao Edina Višću, a on asistirao Edinu Džeki, koji je matirao domaćeg golmana iz neposredne blizine.

To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena, da bi u 49. minuti golmana selekcije Bosne i Hercegovine Šehića savladao Lorenzo Insigne odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Domaći su u nastavku zaigrali još agresivnije i takva igra im je donijela potpuni preokret preko Marca Verratija u 86. minuti, koji je bio strijelac za konačnih 2:1.

Grupa C

Rezultati: Njemačka – Estonija 8:0, Bjelorusija – Sjeverna Irska 0:1.

Poredak: Sjeverna Irska 12, Njemačka 9, Holandija 3, Bjelorusija 0, Estonija 0 bodova.

Grupa E

Rezultati: Azerbejdžan – Slovačka 1:5, Mađarska – Vels 1:0.

Poredak: Mađarska 9, Slovačka 6, Hrvatska 6, Vels 3, Azerbejdžan 0.

Grupa H

Rezultati: Island – Turska 2:1, Andora – Francuska 0:4, Albanija – Moldavija 2:0.

Poredak: Francuska 9, Turska 9, Island 9, Albanija 6, Moldavija 3, Andora 0.

Grupa I

Rezultati: Kazahstan – San Marino 4:0, Rusija – Kipar 1:0, Belgija – Škotska 3:0.

Poredak: Belgija 12, Rusija 9, Kazahstan 6, Škotska 6, Kipar 3, San Marino 0.