EURO 2020: BiH porazila Finsku 4:1

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je na zeničkom stadionu Bilino polje pobijedila Finsku rezultatom 4:1, u sklopu kvalifikacija za Evropsko nogometno prvenstvo 2020. godine.

Domaći su došli u vodstvo golom Izeta Hajrovića, koji je ušao umjesto povrijeđenog Višće. Vodstvo je povećao kapiten Miralem Pjanić, pogotkom iz penala u 37. minuti.

Pjanić postiže i treći gol, volejom u 58 minuti, a na 4:0 povećava Dinamov Armin Hodžić.

Utješni gol za Fince postiže Joel Pohjanpalo u 79. minuti.

Pobjeda nad Fincima smanjila je međusobnu razliku na dva boda.

U ovoj grupi na prvom mjestu je selekcija Italije, s maksimalnih 18 bodova iz šest odigranih utakmica, koja u Rimu dočekuje Grčku, koja pretposljednja sa pet bodova.

Izostanak Edina Džeke

Iza Italijana u grupi su Finci sa 12 bodova, Bosna i Hercegovina sa deset, Armenija sa devet, Grčka sa pet te posljednjih Lihtenštajn s jednim bodom.

Situaciju “Zmajevima” je otežala izostanak kapitena i prvog strijelca Edina Džeke, koji pauzira zbog povrede.

Šansu za plasman na EURO naredne godine Bosna i Hercegovina ima i kroz doigravanje kao pobjednik jedne od grupa u Ligi nacija.

Raspored i rezultate možete pogledati ovdje.