Oglasi

EP za rukometaše 2018: Raspored i satnica

Hrvatska će od 12. do 28. januara 2018. godine biti domaćin 13. Evropskog prvenstva za rukometaše.
Ovo je drugi put da je Hrvatska domaćin rukometnog EP-aAl Jazeera

Hrvatska će od 12. do 28. januara 2018. godine biti domaćin 13. Evropskog prvenstva za rukometaše na kojem će nastupiti 16 najboljih selekcija „Starog kontinenta“.

Ovo je drugi put da je Hrvatska domaćin rukometnog EP-a, a organizaciju je dobila na Kongresu Evropske rukometne federacije EHF u Dublinu 20. septembra 2014. godine.

Prva grupna faza

Grupa A (Spaladium Arena, Split)

U grupi A se nalaze Hrvatska, Švedska, Srbija i Island.

12. januar: Švedska – Island (18:15), Hrvatska – Srbija (20:30).

14. januar: Srbija – Švedska (18:15), Island – Hrvatska (20:30).

16. januar: Srbija – Island (18:15), Hrvatska – Švedska (20:30).

Grupa B (Sportski centar Žatika, Poreč)

U grupi B su Francuska, Bjelorusija, Norveška i Austrija.

12. januar: Bjelorusija – Austrija (18:15), Francuska – Norveška (20:30).

14. januar: Austrija – Francuska (18:15), Norveška – Bjelorusija (20:30).

16. januar: Francuska – Bjelorusija (18:15), Norveška – Austrija (20:30).

Grupa C (Arena Zagreb)

U grupi C nalaze se Njemačka, Makedonija, Crna Gora i Slovenija

13. januar: Njemačka – Crna Gora (17:15), Makedonija – Slovenija (19:30).

15. januar: Slovenija – Njemačka (18:10), Crna Gora – Makedonija (20:30).

17. januar: Njemačka – Makedonija (18:10), Crna Gora – Slovenija (20:30).

Grupa D (Arena Varaždin)

U grupi D su Španija, Danska, Češka i Mađarska

13. januar: Španija – Češka (18:15), Danska – Mađarska (20:30).

15. januar: Mađarska – Španija (18:15), Češka – Danska (20:30).

17. januar: Češka – Mađarska (18:15), Španija – Danska (20:30).

Druga grupna faza

Nastavak će izboriti najbolja tri tima iz svake grupe i prenose bodove iz međusobnih okršaja. U grupi I su timovi iz grupa A i B, a u grupi II su timovi iz grupa C i D.

Grupa I (Arena Zagreb)

18. januar: A3 – B2, A2 – B3

20. januar: A1 – B1, A2 – B2

22. januar: A3 – B1, A1 – B3

24. januar: A1 – B2, A2 – B1, A3 – B3

Grupa II (Arena Varaždin)

19. januar: C3 – D2, C2 – D3

21. januar: C1 – D1, C2 – D2

23. januar: C3 – D1, C1 – D3

24. janaura: C1 – D2, C2 – D1, C3 – D3.

Eliminatorna faza (Arena Zagreb)

Polufinale, 26. januar: I1 – II2 (18 sati), II1 – I2 (20:30).

Utakmica za peto mjesto, 26. januar: I3 – II3 (15:30).

Treće mjesto, 28. januar: Poraženi iz polufinala 1 – Poraženi iz polufinala 2 (18 sati).

Finale, 28. januar: Pobjednik polufinala 1 – Pobjednik polufinala 2 (20:30).

Izvor: Al Jazeera i agencije