EP u rukometu: BiH porazom od Francuske završila nastup

Bivši svjetski i evropski prvaci Francuzi su branili ugled, a debitant BiH tražio prvu pobjedu na EURO-u (EPA)

Favorizirana selekcija Francuske savladala je u utorak reprezentaciju Bosne i Hercegovine rezultatom 31:23 u trećem kolu Evropskog rukometnog prvenstva, a obje selekcije su se tim susretom oprostile od turnira.

Nakon poraza u prva dva kola, reprezentacije Francuske i Bosne i Hercegovine već su ostale bez šansi da izbore drugi krug takmičenja, pa su večeras igrali međusobni ogled, u kojem su bivši svjetski i evropski prvaci Francuzi branili ugled, a debitant Bosna i Hercegovina tražio prvu pobjedu na EURO-u, navodi Anadolija.

Izabranici selektora Bilala Šumana bolje su otvorili meč, ali prvo poluvrijeme završeno je vodstvom Francuza od 14:13.

Francuzi kažnjavali sve greške

Početak drugog poluvremena meča u dvorani u Trondheimu pripao je Francuzima, koji su u 37. minuti došli do uvjerljivije rezultatske prednosti 18:14.

Do kraja utakmice Francuzi su kažnjavali sve greške bh. rukometaša i brzim kontrama postizali lagane golove.

U grupi D Norveška i Portugal su zauzeli prve dvije pozicije i izborili plasman u narednu fazu takmičenja.