EP: Hrvatska pobjedom korak bliže polufinalu

Hrvatska sada ima četiri boda, isto kao Španija (EPA)

Hrvatska rukometna reprezentacija u prvom kolu grupe I u okviru drugog kruga takmičenja na Evropskom prvenstvu u Beč, savladala je domaćina Austriju rezultatom 27:23.

Tom pobjedom napravila je veliki korak ka polufinalu jer sada ima četiri boda, kao i Španija, koja je ranije u četvrtak savladala Češku s 31:25, a slijede Njemačka i Austrija sa po dva boda, prenosi Hina.

Češka i Bjelorusija, koja je u trećem današnjem susretu poražena od Njemačke sa 23:31, nemaju bodova.

Plasman u polufinale izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije.

Horvat postigao šest golova

Hrvatska je ključnu prednost u utakmici izgradila između 9. i 25. minute prvog poluvremena kada se serijom 7:1 odvojila na 10:5.

Najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Zlatko Horvat sa šest golova, a po pet su dodali Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić.

U 2. kolu u subotu Hrvatska će igrati protiv Njemačke, a pobjedom u tom susretu bi praktički osigurala plasman u polufinale.