Engleska izbacila Hrvatsku iz A grupe Lige nacija

Utakmica Lige nacija između reprezentacija Engleske i Hrvatske, koje nastupaju u elitnom rangu, završena je rezultatom 2:1.

Hrvatska je na Wembleyu povela pogotkom Kramarića u 57. minutu, a izjednačio je Lingard u 78-om minutu.

Za vodstvo Engleza i preokret pogodio je Kane.

Final Four u junu naredne godine

Engleska je ovom pobjedom na tabeli preskočila Španiju i osvojila grupu, a Hrvatska ispada iz “A” Lige nacija.

Hrvatska je trebala pobjedu za osvajanje prvog mjesta, ali i remi s postignutim golom kako ne bi ispala u niži rang takmičenja.

“Vatreni” su Ligu nacija otvorili 0:6 porazom protiv Španije, a potom su na Rujevici odigrali 0:0 protiv Engleske. Nakon dva kola Hrvatska je imala samo jedan bod uz razliku pogodaka 0:6.

Prilika se za Hrvatsku otvorila kada je Engleska u Sevilli pobijedila Španiju sa 3:2. “Vatreni” su tada došli u priliku da s dvije pobjede osvoje prvo mjesto.

Pobjednik u grupi odlazi na Final Four turnir u Portugalu u junu naredne godine, gdje će se boriti za titulu prvog osvajača Lige nacija i direktan plasman na Euro 2020.

Izvor: Al Jazeera