Druga pobjeda u spustu za Lindsey Vonn

Vonn ostvarila 55. pobjedu na Svjetskom kupu (Getty Images)

Najbolja skijašica svijeta Lindsey Vonn maksimalno je iskoristila prve dvije brze discipline sezone.

Sa obje pobjede u spustu, uključila se u borbu za veliki kristalni globus protiv Slovenke Tine Maze, ali je i Slovenka, koja i dalje vodi u generalnom poretku, u drugom spustu bila solidna i osvojila deseto mjesto.

Vonn je do 55. pobjede u Svetskom kupu došla u vremenu od minut i 52.90 sekunde.

U spustu u Lake Louiseu, Amerikanka Stacey Cook i Švicarka Marianne Kaufmann ponovile su najbolje rezultate karijere – osvojile su drugo i treće mjesto, sa 52, odnosno 62 stotinke zaostatka od pobjednice.

Cook je drugo mjesto osvojila drugi put zaredom, a Kaufmann je na postolju zadnji put bila još prije tri sezone.

S pobjedom u Lake Louiseu, Vonn je znatno smanjila zaostatak za Maze u ukupnom poretku – on sad iznosi 137 bodova.

Prva pobjeda za Italijana

Italijanski skijaš Matteo Marsaglia (27) pobijedio je u subotnjem superveleslalomu Svjetskog kupa u Beaver Creeku, a hrvatski skijaš Ivica Kostelić završio je na 26. mjestu (+1,91).

Marsaglia, koji je utrku završio vremenom 1 minuta 14.68 sekundi, dugo će je se sjećati, budući da mu je to prva pobjeda na Svjetskom kupu.

Marsaglia je pobjedu pripisao smjelom pristupu utrci, kao i sreći.

“Na ovakvom terenu, morate riskirati sve. Napasti. Imao sam sreće, a i nisam imao šta izgubiti”, kazao je on.

Na drugoj poziciji je Norvežanin Aksel Lund Svindal (+0,27), a treći je Austrijanac Hannes Reichelt (+0,70).

Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim nije završio utrku.

U subotnjoj utrci teško je pao mladi Austrijanac Maxa Franz, te izgubio svijest, no, kako navode medicinski izvori, osim potresa mozga i slomljenog nosa, ne bi trebalo biti težih posljedica.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Svindal sa 360 bodova, a slijedi Amerikanac Ted Ligety sa 220, dok je Kostelić na 25. mjestu sa 71 bodom.

Izvori: Al Jazerera i agencije