Doigravanje za SP: Hrvatska na korak od Rusije

Večeras su "Vatreni" na zagrebačkom Maksimiru, pred 30.000 gledalaca, poveli već u 13. minuti (AP)

Nogometaši reprezentacije Hrvatske deklasirali su Grčku 4:1 u prvoj utakmici doigravanja i došli na korak od plasmana na Svjetsko nogometno prvenstvo koje će naredne godine organizirati Rusija.

Veliki posao u prvoj utakmici doigravanja napravili su Švicarci koji su na gostovanju u Belfastu nadigrali Sjevernu Irsku sa minimalnih 1:0.

Večeras su “Vatreni” na zagrebačkom Maksimiru, pred 30.000 gledalaca, poveli već u 13. minuti.

Grčki golman Karnezis u svome šesnaestercu oborio je Kalinića, a italijanski sudija Rocchi pokazao je na bijelu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Modrić za vodstvo Hrvata od 1:0.

Dvije asistencije Vrsaljka

Šest minuta kasnije na semaforu je rezultat glasio 2:0 za Hrvatsku.

Sa lijeve strane loptu u kazneni prostor Grka ubacio je Strinić, a Kalinić je petom poslao iza leđa gostujućeg golmana Karnezisa.

Nogometaši Grčke se nisu predavali i smanjili su na 2:1 nakon pola sata igre. Korner je izveo Fortounis, a glavom loptu u mrežu domaćina šalje Sokratis.

Naredni gol čekao se tri minute – 3:1 za Hrvatsku, strijelac je bio Perišić, a asistent Vrsaljko.

Vrsaljko je i u narednom golu “Vatrenih” bio asistent, a gol u 49. minuti postiže Kramarić.

Revanš na Pireju 12. novembra

Jedini gol u Belfastu viđen je u 58. minuti. Evansa (Sjeverna Irska) je lopta pogodila u ruku, a sudija je dosudio penal za goste iz Švicarske.

Loptu u jednu, a domaćeg golmana McGoverna u drugu stranu poslao je Rodriguez.

Sutra je na programu jedan meč doigravanja, Švedska dočekuje Italiju, dok dan kasnije igraju Danska – Irska.

Revanš između Hrvatske i Grčke igra se u Pireju 12. novembra kada će i Švicarska ugostiti Sjevernu Irsku.